«Тендерні ігри» на 9 мільйонів рівненського суду?

955 0

Ми у соцмережах:

«Тендерні ігри» на 9 мільйонів рівненського суду?

Сім будівельних компаній з Києва, Здолбунова, Млинова та Рівного змагалися на тендері за 45 мільйонів гривень, виділених на завершення ремонту будівлі Рівненського окружного адміністративного суду, що на вул. 16 Липня.

Найдешевше зробити ремонт обіцяла столична компанія «Аріконс груп» — за трохи більше як 34 мільйони. Але суддівський тендерний комітет відхилив її пропозицію, як і п’ять наступних. У результаті перемогла найдорожча пропозиція рівненської компанії «Опорядрембуд», засновником якої зараз значиться Любов Максимчук, зареєстрована у селі Губків Березнівського району. А раніше її засновниками були Тамара Дубас, Роман Мельник і Любов Ясельська. Найближчим часом із цією фірмою укладуть договір на суму 43 млн 989 тис. грн. Будівельники мають завершити утеплення фасаду, повністю перепланувати приміщення всередині, замінити усі комунікації, спорудити новий дах і встановити додаткові вікна та двері.

Святослав Клічук, ГО «За чесний тендер»:

— Причинами відхилення більшості пропозицій серед іншого вказано «всупереч вимогам пункту 6 Розділу III тендерної документації, розрахунок ціни тендерної пропозиції (договірна ціна) здійснено без врахування черг будівництва згідно технічного завдання». Пропозиції деяких фірм відхилили лише через цю норму, інші мають й інші недоліки.

Ситуація виглядає дивною, коли шість поважних фірм допустили одну і ту ж помилку. Схоже на те, що в тендерну документацію навмисне була внесена така вимога-пастка, аби обрати саме потрібну фірму. Цікаво, що згідно із ст.28 ЗУ «Про публічні закупівлі» замовник оцінює найвигіднішу пропозицію і лише в разі її відхилення переходить до наступної. Суд, очевидно, порушив цю процедуру, адже усі фірми відхиляли через кожні п’ять хвилин. А це фізично неможливо, адже їхні пропозиції становлять кількасот сторінок.

Наразі потрібно перевірити, чи замовник не закрив очі на недоліки в тендерній пропозиції переможця. Щоб визначити, чи не було різних підходів до оцінки документів різних фірм, потрібно більше ніж 5 хвилин. Зокрема, одна із відхилених фірм уже вказала замовнику на низку недоліків у пропозиції «Опорядрембуд». Підсумовуючи, платникам податків ці ігри коштуватимуть зайві 9 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що частину приміщень Рівненського окружного адміністративного суду вже відремонтувала фірма «Фіалка». Перший тендер на ремонт половини будівлі відбувся у 2017 році. Його сума становила 28 мільйонів гривень.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також