Тіло пам’ятає все... Як стрес руйнує наше здоров’я

378 0

Ми у соцмережах:

Тіло пам’ятає все... Як стрес руйнує наше здоров’я

Часом, відчуваючи біль — фізичний чи емоційний, — ми просто вирішуємо перетерпіти. Якийсь час це працює, але може проявитися пізніше у вигляді фізичної недуги, інформує Ukr.Media.

Габор Мате, визнаний фахівець з лікування психологічних травм і залежностей, детально досліджує зв’язок між психічним здоров’ям і фізичними захворюваннями. Він каже, що часто ми вважаємо розум і тіло абсолютно різними сутностями, хоча насправді вони глибоко пов’язані. Якщо ігнорувати і не лікувати психологічний стрес, він може проявитися у вигляді фізичної недуги.

Неймовірно, але факт: коли ми перебуваємо у стані стресу, всі системи нашого тіла активізуються, як при реальній небезпеці; якщо ми відчуваємо постійні перевантаження, тіло починає атакувати саме себе; тверезе оцінювання дійсності допомагає перемогти стрес.

Люди зазнають стресу з багатьох причин, але ці причини дуже індивідуальні. Однак слід пам’ятати: що б не викликало у нас бурю негативних емоцій, мозок сприймає цей стан як реальну загрозу життю.

Стрес відгукується у всьому тілі. Основні ділянки, на які він впливає, — імунна, травна та гормональна системи. Коли ми потрапляємо в біду і відчуваємо страх, у нас виробляється кортизол. Це гормон стресу, який допомагає нам впоратися з безпосередньою небезпекою. Але якщо у людини хронічно високий рівень кортизолу (тобто якщо вона постійно відчуває загрозу, але ніяк не реагує), надлишок цього гормону починає руйнувати тканини, ушкоджує серце і підвищує кров’яний тиск.

Всі системи нашого тіла перебувають у балансі, але ця гармонія досить крихка. Якщо в житті щось постійно йде не так, хронічний стрес може призвести до розвитку аутоімунних захворювань, коли імунна система помилково атакує організм людини і він починає руйнувати сам себе. У багатьох людей, які страждають на аутоімунні розлади, є одна спільна риса: вони схильні придушувати емоції, ігнорувати власні потреби на догоду інших.

Імунні клітини починають атакувати тіло як щось чужорідне, і точно так само страждає наша психіка, якщо ми постійно докоряємо, принижуємо та звинувачуємо себе.

Габор Мате вважає, що долати стрес і уникати пов’язаних з ним хвороб допомагає... негативне мислення. Виявляється, вічно бути «на позитиві» зовсім не корисно. Позитивні емоції, безумовно, покращують самопочуття, але постійний (і штучний) піднесений настрій може стати шкідливим механізмом подолання труднощів. Уперто ігноруючи негативні емоції, ми лише збільшуємо рівень стресу.

Час від часу віддаватися негативному мисленню можна і потрібно. Перетворюватися на закоренілого песиміста, звісно, не варто, але людині необхідно сприймати навколишню дійсність і не закривати очі на погане. Це допомагає знайти спосіб вирішити проблему, що виникла, а не вперто ігнорувати її.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

загрузка...

Читайте також