Торгівлю на трьох вулицях біля базару в Рівному продовжено

1432 0

Ми у соцмережах:

Торгівлю на трьох вулицях біля базару в Рівному продовжено

Згорнули свій крам та, взявши заготовлені плакати, колоною рушили до міської ради Рівного три десятки рівнян, які торгують навколо центрального продуктового ринку. Приводом для протесту стала інформація, що влада не продовжить дозвіл на проведення так званого ярмарку на вулицях Шевченка, Пересопницькій та Полуботка, який завершується наприкінці лютого.

Дозвіл на роботу нашого ярмарку завершується 21 лютого, — розповідає член ініціативної групи торговців Богдан. — Хочемо, щоб цей дозвіл продовжили і надалі. У нас була інформація, що нас просто виженуть, бо на вулиці Шевченка планують зробити паркінг. Оскільки неофіційно такі розмови ведуться, то, значить, у певних людей є зацікавленість. Можливо, цього домагаються власники магазинів, що поряд. Скажуть, що тільки на вулиці Шевченка торгує близько 300 людей, на Пересопницькій — близько 50, а на Полуботка торгувати приходять пенсіонери. Там їх за день буває безліч. Люди із села продають молочну, сільськогосподарську та іншу продукцію. Коли у карантин ми не торгували чотири місяці, то на круглому ринку не було де пройти, там стояло стільки торговців.

Нам постійно закидають, щоб ми йшли торгувати в ринок. Але це збитково, усі прибуткові місця там уже давно викуплені. Колись я просив знайти мені місце, щоб розмістити свою точку, то запропонували торгувати в круглому ринку на другому поверсі, там, де продають папуг. Вільні лише закоулки.

Однак поспілкуватися з міським головою Рівного вуличним торговцям не вдалося. Адже Олександр Третяк поїхав з міськвиконкому саме перед їхнім приходом.

Ігор Кречкевич, заступник міського голови:

У мене немає інформації про те, що там будуватиметься парковка. Ніхто виганяти торговців не збирається. Уже зареєстровано проєкт рішення, щоб продовжити термін роботи ярмарку на три місяці. Адже так вимагає закон, бо ярмарок — це тимчасове явище. Не потрібно плутати ярмарок із ринком.

Були скарги, що без ярмарку не буде де торгувати. Однак це не так, бо по всьому Рівному є 862 вільних місця для торгівлі на ринках. В жодному європейському місті немає ні торгівлі на дорогах, ні на тротуарах. Те, що відбувається в Рівному та Україні, узагалі є нонсенсом. Якщо згадати Польщу, то там такі стихійні невеличкі ринки ліквідовувала місцева влада.

Ми всіляко підтримуємо діяльність бізнесу, проте вона має бути в межах правового поля.

Віктор Шакирзян, секретар міської ради:

Під час виборчої кампанії я справді підтримав підприємців, оскільки влада міста спершу дала дозвіл на проведення цього ярмарку до лютого 2021 року, а потім без будь-яких пояснень вирішила скасувати власне рішення. Люди справедливо нарікали. Надворі криза, у багатьох підприємців на цей період були взяті кредити для закупки товарів, більшість з них з закриттям ярмарку справді могли опинитись без жодної копійки, а це сім’ї, у багатьох діти, і цей ярмарок єдине джерело доходу. Влада має приймати виважені рішення.

Тепер термін того розпорядження, підписаного ще попереднім міським головою, завершується, тож це питання знову на порядку денному. Добре, що люди прийшли висловити свою позицію, це їхнє право, думку людей потрібно враховувати. Роботу ярмарку розпорядженням продовжили на три місяці, а далі — діалог і пошук можливих альтернативних рішень.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також