Трійця: традиції, прикмети, заборони

309 0

Ми у соцмережах:

Трійця: традиції, прикмети, заборони

Цьогоріч Трійця припадає на 20 червня. Це свято входить до списку державних, тому понеділок, 21 червня, також буде вихідним.

Трійця – одне з дванадцяти головних православних свят, яке прославляє Святу Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. 

Згідно з переказами, на 50-й день після Великодня Святий Дух зійшов на апостолів у вигляді язиків полум'я. Після чого учні Ісуса Христа, відчуваючи в собі божественний вогонь, прославляли Бога на невідомих їм раніше мовах. З цього дня вони знайшли знання, яке було необхідно для проповіді християнства по всьому світу.

Свято Трійці не має постійної дати і залежить від дати святкування Воскресіння Христового. Традиційно Трійцю відзначають на 50-й день після Великодня,  звідси й інша назва цього свята – П'ятидесятниця. А в народі кажуть - Зелені свята.

Традиційно в цей день підлогу в храмах і будинках встеляють свіжою травою, розкладають гілки клена і берези. У церкві святять свіжозібрані букети. Як правило, це аїр, любисток, м'ята, полин, чебрець. Після чого трави забирають додому, а торішній букет не викидають, а спалюють.

В Україні церковна традиція святкування цього свята переплелася з дохристиянськими віруваннями.

З давніх часів Трійця вважається символом розквіту природи та початком нового життя. У давнину вважали, що трави та зелень, якими прикрашали на свято оселі, захистять житло від нечисті й негараздів. А лікарські рослини, зібрані в цей день, мають особливу силу для зцілення хворих.

У народному побуті існує низка заборон і застережень, пов’язаних із Трійцею.

Так, на Трійцю не можна займатися прибиранням оселі й працювати на землі - копати, висаджувати рослини, косити траву, обрізати або рубати дерева. Вважається, якщо потривожити землю цього дня, це принесе біду і негаразди.

Також не можна цього дня стригтися і проводити косметичні процедури. Не можна на Трійцю в'язати і вишивати.

Наші предки вірили, що цього дня активізується різна нечисть, особливо підводна і лісова. Тому не можна купатися в річках і озерах - за повір'ями, в цей день у водоймах вирує нечиста сила, яка може забрати людину на дно.

Не можна також гуляти поодинці в лісі або на полях – нечисті сили можуть заплутати дорогу подорожньому.

На Трійцю не святкують весілля - це погана прикмета. Але Зелені свята здавна вважалися гарним часом для сватання і заручин: шлюб буде довгим і міцним.

Народні прикмети

Дощ на Трійцю вважається хорошою прикметою – буде рясний урожай хлібів і грибів. Також він віщує тепле літо.

Потрапити під дощ – слід очікувати добра і здійснення мрій.

Побачена цього дня веселка обіцяє здоров'я та багатство у майбутньому році.

Якщо вмитися ранковою росою, то можна надовго зберегти молодість і красу.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також