«Тут щось безплатно роздають?» Під двома банками у Рівному такі черги, як в СРСР за дефіцитами

24207 0

Ми у соцмережах:

«Тут щось безплатно роздають?» Під двома банками у Рівному такі черги, як в СРСР за дефіцитами

Аби заплатити за послуги візового центру, доводиться вистоювати в чергах на вулиці цілими днями. І це не гарантує, що до закінчення робочого дня усі охочі достояться, навіть ті, що приїздять з інших районів, проводячи в дорозі по кілька годин. Іншого способу заплатити за послуги візового центру немає.

Плату за послуги візового центру в Рівному беруть відділення лише двох банків — Кредо Банку та Ідеа Банку, бо лише з ними фірма VFS Global, яка відкрила візові центри, або Пункти прийому візових анкет, уклала угоди на цю послугу. Платити потрібно лише особисто, виняток — неповнолітні діти, за яких платять батьки, або подружні пари, які можуть заплатити одне за одного. Ні через електронні сервіси, ні через термінал, ні перебуваючи у Польщі на навчанні чи на роботі, оплатити цю послугу неможливо.

Відділень цих банків у Рівному — лише два, ще два є у Дубні та у Вараші. Черги до них – неймовірно великі. Кредо Банк розташований у 9-поверховій будівлі на Кавказькій, тут людьми заповнений увесь хол і все відділення. Ідеа Банк розташований у приміщенні на Соборній, відділення маленьке, усього дві каси, тож людей запускають по шестеро, а вся черга годинами стоїть на морозі. «Тут щось безплатно роздають, що така черга на вулиці?» — запитують перехожі, адже важко збагнути, за чим у наш час можна стояти у такій великій черзі на вулиці.

На «гарячій лінії» «Ідеа Банку», куди зверталися обурені люди, відповіли, що банк працює в звичному режимі і що проблем немає. Утім, навіть зайти у відділення іншим клієнтам, які хочуть, наприклад, погасити кредит чи скористатися терміналом, за таких умов проблематично. Працювати зі знервованою чергою теж важко, особливо наприкінці робочого дня, коли люди, вистоявши у черзі весь день, вимагають прийняти у них плату, а працівниці кажуть, що у встановлений час програма перестає працювати, тому це неможливо.

Як колись у СРСР в чергах за дефіцитами, ті, хто не встиг, складають список на наступний день, щоб їх прийняли першими, однак ці списки насправді нічого не гарантують. Декотрі кажуть, що приїздять уже втретє і навіть уп’яте, але заплатити так і не змогли, займати чергу за кілька годин до відкриття банку не можуть, бо живуть далеко.

У приватній розмові з працівником головного офісу Кредо Банку у Львові з’ясувалося, що черги — тимчасове явище, пов’язане зі збігом кількох обставин: на Новий рік та Різдво у банках значно більше вихідних днів, ніж зазвичай, а саме у цей час, на свята, в Україну приїздить чимало заробітчан та студентів, які хочуть скористатися нагодою й заодно зареєструватися на наступну візу, якщо термін діючої невдовзі закінчується.

Платити за послуги і подавати документи на одержання візи потрібно особисто. У банку кажуть, що ця ситуація повторюється кожного року у період Різдвяних свят і що приблизно з середини січня черги меншають, відтак банку немає потреби переїздити у більше приміщення чи відкривати більше кас. Тому радять займатися цим питанням у будь-який інший час або до середини грудня, або після завершення Різдвяних свят.

Дехто запитує, кому потрібна віза, якщо діє безвіз? Віза потрібна тим, хто має перебувати у Польщі постійно, а не лише три місяці з кожних шести, як дозволяють правила безвізу. Тобто студенти та люди, які постійно працюють у Польщі, мають щороку відкривати нову візу, якщо вони не мають карти побиту. Студентам для цього щороку потрібна нова довідка з навчального закладу, що вони справді навчаються, а працівникам — запрошення на роботу. За картою побиту, до слова, у Польщі теж великі черги, карта платна, і чекати на неї доводиться навіть по півроку і більше при тому, що першу карту видають на рік.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також