У лікарнях Рівного — скорочення, бо немає «подушки»

7217 0

Ми у соцмережах:

Світлана Муравська

Цьогоріч передбачаються скорочення в лікарняних закладах. Найбільше — в пологовому будинку та Рівненській міській лікарні. Адже штат працівників аж надто «роздутий» і його треба стиснути, щоб «влізти» в контракт з НСЗУ, який знову укладатиметься у квітні.

Світлана Муравська, головний лікар міського пологового будинку:

— Розвиток, передбачений медичною реформою, неможливий без оптимізації. Всі лікарні це роблять, оскільки заклад отримує в НСЗУ лише ті кошти, які заробляє. З цих же коштів не лише виплачують заробітні плати, а й закуповують медикаменти — це велика стаття витрат.

Медичні штати, як нам закидають, справді дещо «роздуті». Ніде в світі в лікарнях не працює стільки людей, як у нас. Тож в цьому році найближчим часом ми скорочуємо 38 штатних одиниць, але на практиці — це не більше 14 працівників. Серед них є лікарські посади, є середній медичний персонал, є молодший і технічні працівники. Одну гінекологію закриваємо, три жіночих консультації об’єднаємо в одну. Ми не звільняли тих, для кого зарплата в нашому закладі — єдине джерело доходів.

У центральній міській лікарні зміни стосуватимуться фізіотерапевтичного відділення для поліклініки та стаціонару. Пацієнти, переважна більшість яких — пенсіонери, зібрали три сотні підписів для того, щоб його не закривали.

Петро Важовський, лікар-фізіотерапевт, заввідділення:

— Уже скоротили 20 осіб медичного персоналу, які працювали у фізіотерапії. Зараз планується скоротити ще 16 осіб. Ми змушені працювати тільки в одну зміну, одна сестра — на один кабінет. Нема нікого на заміну на випадок, якщо захворіють.

Віктор Іськів, начальник міського управління охорони здоров’я:

— Медичні заклади зараз в процесі оптимізації. Мінімальну заробітну плату підвищили. А в НСЗУ цього поки не зробили. Тому медичні заклади виходять в мінус. В кого була більше фінансова «подушка», той тримається. В кого менша — змушений вдаватися до скорочень. За великим рахунком, це правильно, тому що медичні штати були дуже «роздуті». Головні лікарі зараз стали менеджерами, як воно й має бути. Вони бачать усі прогалини, хто працює більше, хто менше, тому ми намагаємося не втручатися в рішення, які вони приймають.

Щодо ситуації з фізіотерапевтичним відділенням міської лікарні, то відділення не скорочують, воно матиме інше підпорядкування — відділенню ортопедії. Звісно, завідувач втратить ставку, тому й обурюється.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також