У перинатальному центрі врятували немовля, в якого була несумісність з матір’ю

32155 0

Ми у соцмережах:

У перинатальному центрі врятували немовля, в якого була несумісність з матір’ю

Вагітна звернулася до Рівненського перинатального центру по допомогу. У плоду діагностували гемолітичну хворобу, проте наразі маленького пацієнта вже виписують.

 Про це розповіли в медичній установі.

Гемолітична хвороба плода та новонародженого виникає в разі несумісності крові матері та плода за еритроцитарними антигенами, при цьому антигенами є еритроцити плода, а антитіла виробляються в організмі матері. Від важкого перебігу захворювання та грізного ускладнення з боку нервової системи (енцефалопатії) може захистити замінне переливання крові. На сучасному етапі розвитку медицини це проводять ще внутрішньоутробно, що суттєво знижує рівень токсичного білірубіну.

Таких дві процедури переніс народжений у нас 26.11.20р. хлопчик. Коли вагітна жінка звернулась у відділення медицини плоду та патології раннього терміну вагітності, лікарі швидко діагностували та скерували жінку на лікування. Всю вагітність жінка була під пильним наглядом Світлани Іванівни Жук — доктора медичних наук, професора, завідувачки кафедрою акушерства, гінекології та медицини плода Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, заслуженого лікаря України та лікарів перинатального центру.

Хлопчик народився шляхом кесарського розтину, отримав адекватне лікування і тепер з хорошими показниками життєдіяльності готується з мамою до виписки.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також