У Рівному рятують тварин з розбомблених зоопарків

1310 0

Ми у соцмережах:

Фото UA:Рівне

Звірі теж страждають від війни — гинуть під обстрілами та від голоду в тих місцях, де ведуться активні бойові дії. Окупанти гатять по зоопарках з важкої зброї, а потім не гребують навіть красти харчі, призначені для годівлі тварин. Щоб урятувати мешканців звіринців, волонтери намагаються вивезти їх в інші міста, де безпечніше. Частину уже прийняв Рівненський зоопарк, де для звірів-переселенців знайшлися вольєри, їжа та медична допомога. Доки їхні власники не зможуть відновити належні умови, тварини тимчасово житимуть у Рівному.

Олег Павлюк, директор Рівненського зоопарку:

— Чимало зоопарків відгукнулися й почали надавати тимчасовий притулок евакуйованим тваринам. Ми готові прийняти у себе верблюдів, пеліканів, мавп і великих хижаків: левів, тигрів, леопардів. Нині у нас вже мешкають 16 різних мавп із зоопарку «12 місяців» під Києвом — їх вивозили, фактично, під обстрілами. А ще нам привезли два десятки єнотів з Дніпропетровської області, досі у нас своїх було чотири. Перенаправляємо до інших зоопарків їжу та медикаменти для тварин, які надають європейські зоопарки.

Відколи почалася війна, зоопарк деякий час не приймав відвідувачів. Потім, від середини березня, потрібно було попередньо записуватися на певну годину, щоб потрапити до нас — на такий крок довелося піти заради безпеки. Щоб під час повітряної тривоги відвідувачі разом з нашими працівниками могли швидко сховатися в укриття. Невдовзі плануємо повернутися до нашого звичного графіка. Адже повітряних тривог стало менше, а кількість охочих відвідати зоопарк — збільшилася. 

Думаємо також, що ближче до Великодня організуємо в зоопарку толоку: плануємо запросити мешканців міста і переселенців, щоб разом прибрати територію. Наводити лад на свіжому повітрі набагато краще, ніж постійно переглядати новини та нервувати, правда ж? Так що чекаємо усіх у зоопарку.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також