Врятували майже 250 тисяч книг з Харкова. Допоміг Рівнеоблводоканал

360 0

Ми у соцмережах:

Врятували майже 250 тисяч книг з Харкова. Допоміг Рівнеоблводоканал

Керівник «Рівнекниги» Олександр Савчук написав листа до Інституту книги з пропозицією розмістити на своїх складах літературу українських видавництв, яка опинилася під загрозою знищення чи окупації. Незабаром до «Рівнекниги» звернулися два книговидавництва з Харкова «Віват» та «Основа», які є одними із найбільших в Україні.

І три вантажівки з українськими книгами були вивантажені на території підприємства у Рівному.

 - Як підприємство, яке багато років продає книжки, ми добре усвідомлювали, що з перших днів війни під загрозою знищення опинилися не лише люди. Російські варвари руйнують школи, лікарні, музеї, історичні та культурні пам’ятки… І українська книга – не виняток. Бо основною метою агресора (так як він це пояснює) - є денаціоналізація.Тобто знищення всього українського. Тому ми вирішили, що варто спробувати вивести з-під загрози бодай якусь кількість української літератури, - розповів директор «Рівнекниги» Олександр Савчук.

Сьогодні на складах підприємства зберігається майже 250 тисяч примірників книг, які були вивезені з-під обстрілів Харкова. За словами Олександра Савчука, першу фуру вивантажували всім колективом та з допомогою волонтерів - вручну. Адже на підприємстві не мають власного навантажувача. Дві інші фури вивантажували вже за допомогою спецтехніки.

- Я звернувся до директора «Рівнеоблводоканалу», депутата обласної ради Андрія Карауша, і він оперативно відреагував, надавши необхідну техніку. Допомогли і волонтери. Усім цим людям ми дуже вдячні, - наголошує Олександр Савчук.

Повномасштабна війна Росії проти України внесла свої корективи в роботу «Рівнекниги». Тут не припинили продавати літературу, навіть здобули нових покупців – переселенців. Для них же організовують різні просвітницькі заходи. Крім того, у книгарнях підприємства діє акція «Підтримай Харків – купи книгу харківського видавництва». А віднедавна тут почали виготовляти патріотичні футболки та тематичні магніти з ексклюзивними принтами. І цей товар продається так само добре, як і українські книжки.

В Рівненській обласній раді вирішили відзначити працівників КП «Рівнекнига» за чітку патріотичну позицію і нагородили колектив підприємства Подякою.

 

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також