У справі про кришування незаконного видобутку бурштину виправдали ексначальника Сарненської поліції

1956 0

Ми у соцмережах:

У справі про кришування незаконного видобутку бурштину виправдали ексначальника Сарненської поліції

У березні 2016 року в урочищі «Йолки» у Сарненському районі поліцейські Дмитро Оленіч, Роман Афонін та Олександр Колядко виявили факт незаконного видобутку бурштину трьома мотопомпами.

Як повідомляє «4 влада», тоді викликали на допомогу слідчо-оперативну групу. Після цього поліцейському Оленічу зателефонував начальник райвідділу, щоб вони поїхали з місця «в отдєл бл**ь».

За версією слідства, за деякий час в урочище приїхав начальник райвідділу Ігор Харитонов і під тиском «переконав» підлеглих не заважати протиправному видобутку бурштину та поїхати геть.

Свідок на відео Управління СБУ в Рівненській області казав, що бачив, як на місце події приїхав камуфльований джип, звідки до поліцейських вийшла людина. Після розмови джип поїхав далі. А бурштинокопачі знову завели мотопомпи, коли поїхав і Харитонов.

Суддя Сарненського районного суду Тетяна Ведяніна вирішила, що слідство не довело, що дії Харитонова призвели до суспільно-небезпечних наслідків. Мовляв, на момент його дзвінка бурштинокопачі самі розбіглися. Тому вказівка покинути місце події «жодним чином не вплинула» на потерпілого, щоб він прийняв незаконне рішення.

Адвокат Харитонова Андрій Давидюк на одному із судових засідань у Сарнах казав, що дзвінків до поліцейських було декілька. А одним із перших дзвінків Харитонов просив допомогли слідчо-оперативній групі знайти місце незаконного видобутку.

А чому він дзвонив, бо казав: хлопці, ви підійдіть хоч хтось – дорогу покажіть. З застосуванням ненормативної лексики, ми це не заперечуємо, – казав Давидюк.

Також суд вирішив, що експертиза не змогла довести, що звукозаписи не мають ознак монтажу. А покази свідка з відео Управління СБУ – суперечливі і не збігаються зі свідченнями інших свідків.

З висновками Сарненського районного суду погодилися й судді Рівненського апеляційного суду.

Під час апеляційного розгляду потерпілий поліцейський Дмитро Оленіч вже не зміг згадати, що йому телефоном говорив Ігор Харитонов. А свідки Роман Афонін та Олександр Колядко не згадали суттєвих подробиць березневих подій 2016 року.

До слова, на засіданні 7 лютого 2022 року прокурор Сергій Ковальчук говорив, що свої покази змінив учасник слідчо-оперативної групи Петро Мельник. Мовляв, раніше він казав, що «Харитонов давав вказівки Афоніну, Оленічу й Колядці залишити місце події і їхати в смт Клесів». Однак в апеляції не підтримав свої попередні слова.

Зрештою головуючий суддя зачитав вступну й резолютивну частину рішення, яким апеляційну скаргу прокурора залишили без задоволення, а рішення першої інстанції – без змін.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також