Україна і США підписали угоду про надра

573 0

Ми у соцмережах:

Фото - з фейсбук-сторінки Юлії Свириденко

Стратегічну угоду про співпрацю у сфері надр і створення Інвестиційного фонду відновлення підписали міністр економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент.

Юлія Свириденко написала про основні положення угоди на своїй сторінці у фейсбуці.

 - Усі природні ресурси залишаються у власності України - це закріплено в тексті угоди.
 
- Фонд створюється на умовах паритетної участі (50/50) і буде управлятися обома країнами без домінування однієї зі сторін.
 
- Не передбачаються зміни в приватизації або управлінні державними компаніями, такими як "Укрнафта" та "Енергоатом".
 
- Документ не містить боргових зобов'язань України перед США і повністю відповідає Конституції, міжнародним зобов'язанням і курсу на євроінтеграцію.
 
- Наповнення фонду відбуватиметься виключно за рахунок нових ліцензій на розробку критичних матеріалів, нафти і газу. Доходи від уже наявних проєктів до уваги не беруться.
 
- Передбачено точкові зміни в бюджетному кодексі України. Сама угода потребує ратифікації Верховною Радою.
 
- Доходи і внески фонду звільнені від оподаткування як у США, так і в Україні.
 
За словами Юлії Свириденко, США зроблять внесок у фонд не тільки фінансово, а й за рахунок іншої допомоги, зокрема систем ППО для України. Протягом перших десяти років прибутки фонду не розподілятимуться, а реінвестуватимуться у відновлення і розвиток.
 
Міністр фінансів США Скотт Бессент підкреслив, що підписання угоди - це сигнал прихильності США підтримці вільної та суверенної України, - додає видання Соцпортал.інфо
 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також