Унікальна знахідка для Рівненщини: Муравицьке Євангеліє 16 століття віднайшлося в Москві!

464 0

Ми у соцмережах:

Унікальна знахідка для Рівненщини: Муравицьке Євангеліє 16 століття віднайшлося в Москві!

Про нього раніше нічого не було відомо.

- Це вперше виставляю і фото і інформацію про це Євангеліє, - повідомив у Фейсбуці Микола Бендюк, художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника м. Острога, мистецтвознавець .  Муравицьке Євангеліє було написане для церкви Успіння Пресвятої Богородиці в замку Муравиця, городище якого зараз знаходиться в околицях Млинова. Купив його до цієї церкви Пантелеймон Шостаков у 1624 році, можливо тоді ж були вклеєні в книгу друковані у Львові гравюри Євангелістів. Церква і замок тоді належали Владиславу Дорогостайському. 
Написане воно на дорогому папері, що має європейське походження. В книзі багато кольорових заставок та мініатюр.
Замок і церкву спалили козаки Богдана Хмельницького в 50-х роках 17 століття і відтоді про місце знаходження Муравицького Євангелія нічого невідомо.
В цьому році ми святкуємо 500 річчя Нобельського Євангелія, яке теж походить з Рівненщини, його перевидали невеличким тиражем і зусиллями Василь Яніцький.
Ще раніше були відтворенні репринтом сакральні книги з Рівненщини - Пересопницьке Євангеліє і Острозька Біблія. В минулому році я опублікував фото Дерманського Євангелія, яке ми не знаємо де знаходиться, маємо лише фото з музею Метрополітен в Нью-Йорку. І от ще одна знахідка яку, в майбутньому, треба хоча б відсканувати і видати репринтом.
З Нобельським Євангеліє було простіше, воно знаходиться в дружній нам Литві, а з Москвою це буде в рази складніше зробити.
Але вже сам факт віднайдення святині і повернення хоча б інформації про неї в Україну вже є подією.
Відтепер й Млинів з Муравицьким Євангелієм вже є в переліку найбільших центрів давньої української книги!
За інформацію про Муравицьке Євангеліє дякую патріоту Млинова Evgeniy Zablotskiy 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також