Виставку робіт різьбяра Станіслава Кремньова відкрили у Рівненському краєзнавчому музеї у рамках тижневого марафону від Дня незалежності до Дня Рівного.
Майстер по дереву працює вчителем трудового навчання у Рівненському колегіумі. На своїх роботах зображає переважно замки та фортеці України. Його роботи орієнтовані і на людей з вадами зору.
Як розповів Суспільному майстер, він любить подорожувати і всі ці історичні об'єкти бачив вживу. Потім за зробленими фото передавав побачене на дереві. Для своїх робіт він використовує липу, адже вона легко піддається обробці та не всихає.
"Це наша спадщина, мені подобаються замки, садиби. Це все, що вирізане – я тут повністю всюди був. Фотографується і потім робиться", – розповів митець.
Особливістю виставки є те, що на неї запросили слабозорих і незрячих рівнян. Підписи до робіт продублювали шрифтом Брайля, а випуклість різьблених робіт через дотик дозволяє особам з вадами зору їх уявити.
"Усі роботи об'ємні. Слабозорі, звичайно, що не бачать, але, я думаю, що руками вони все побачать. Тому виникла ідея зробити таку виставку," – додав Станіслав Кремньов.
Відвідувач виставки Павло Добруцький втратив зір у 1991 році. Розповів, що дуже любить подорожувати, багато де був і багато, що знає.
"Дуже гарні картини. Для людей з вадами зору це – шедевр, просто пробуєш рукою і відчуваєш небо, хмаринки, шпилі, купола. Ти це все відчуваєш і це прекрасно", – ділиться Павло Добруцький.
За словами директора обласного краєзнавчого музею Олександра Булиги, роботи Станіслава Кремньова колись у них виставлялись.
"У нас були читання пам'яті Возницького, у нього були тільки перші роботи, у нас була тема якраз замки, було багато науковців з тих міст, де ці замки є. І, можливо, коли люди побачили і сказали, що це добре – це його підштовхнуло до подальшої роботи", – зазначив Булига.
Автор: Руслан Савуляк