У Рівному відбулася презентація книги «Майдан: усна історія», у якій зібрані інтерв’ю з учасниками та очевидцями Євромайдану.
Збірник складається з двох частин, розділи в яких подаються за назвами областей. Перша частина вийшла ще у 2017 році, до неї увійшли регіони від Криму до Лугансьої області. Цього року вийшла друком друга частина, у якій зібрано події західних областей, зокрема Рівненської.
- Ще з початку подій на Майдані Український інститут національної пам'яті розпочав збирати усні коментарі в учасників Євромайдану у різних регіонах України, - розповіла Леся Онишко, секретар Національного музею Революції Гідності. – Протягом півтора року було зібрано понад дві тисячі аудіо- та відео інтерв’ю, з яких пізніше вирішили сформувати книгу. До проекту долучилося багато краєзнавців та істориків, які хотіли, щоб збереглася пам'ять про події Майдану в усіх областях України.
Книги можна буде читати онлайн, окрім того, вони будуть у бібліотеках.
-Нам варто памятати, що Майдан триває ще й досі, ми щодня творимо його продовження, будуємо країну, на нас лежить велика вдповідальність – досягнути того ідеалу, за який загинула не одна людина,- прокоментував один з організаторів рівненського Майдану Сергій Штурхецький.
Книга створена Українським інститутом національної пам'яті у рамках однойменного проекту «Майдан: усна історія», який діє з весни 2014-го.
До слова, під час презентації у Рівному була представлена ще одна книга – збірник розповідей 25 жінок, які є учасницями бойових дій на сході України.
Історії у книзі «Дівчата зрізають коси» зібрала з листопада 2017 до липня 2018 року воєнна кореспондентка Євгенія Подобна.
Надія КРИВКО.