Від торговців з вулиці Шевченка у Рівному «чекають пропозицій»

1130 0

Ми у соцмережах:

Від торговців з вулиці Шевченка у Рівному «чекають пропозицій»

Сотні приватних торговців окупували вулицю Шевченка у Рівному ще наприкінці минулого століття. Разом із двома прилеглими вулицями, що оточують міський ринок і вже третій десяток років є насправді торговими рядами. Вірогідно, що саме на Шевченка торгувати найбільш вигідно. Тому міська влада регулярно погрожує тих торговців з вулиці вигнати, а торговці в результаті залишаються на своїх місцях. Навряд чи таке «безсилля» влади є безкоштовним. Тому чергова публічна погроза очистити вулицю Шевченка була цілком очікуваною — за «сліпоту» тепер слід платити, очевидно, до іншої кишені. Якби влада справді хотіла забрати незаконну торгівлю з вулиці, це зробили б за кілька годин. Натомість торговцям дали півроку «на роздуми». Закінчиться це як завжди — торговці «подумають» і знайдуть спосіб залишитися на Шевченка, зробивши представникам влади пропозицію, від якої не можна відмовитись. І все залишиться як і було аж до наступних «попереджень» від дуже рішучої та принципової влади Рівного.

Один із варіантів того, який вигляд матиме вулиця Шевченка, запропонував архітектор Дмитро Котляров

Дмитро Котляров, міський депутат:

— Колись вулиця Шевченка була повністю закрита і перегороджена. Попередня влада провела експеримент і відкрила частину вулиці Шевченка. В нас є бачення розширити цю концепцію. Зараз є дві паралельні вулиці — Шевченка і Набережна. Рух на вулиці Набережній треба залишити так як є, а от рух транспорту по вулиці Шевченка потрібно реорганізувати. Завдяки цьому вийде квазікільце одностороннього руху. Автомобілі заїжджатимуть по вулиці Набережній та зі сторони проспекту Миру. Ті, кому потрібно, шукатимуть собі вільні місця для парковки біля ринку, а інші — зможуть знову виїхати на Набережну.

Віталій Мігулько, член міськвиконкому:

— У центрі ринку багато порожніх прилавків. Однак базарники торгують на вулиці, що ускладнює життя мешканців прилеглих будинків. Адже цей ярмарок — це загальний смітник. І ці торговці упевнено там почуваються. Вони там говорять, що з них збирають кошти, щоб щороку продовжували роботу цього ярмарку, і влада дала на нього згоду. На мою думку, це пляма на репутації міського голови і заступників. Якщо справді боротися з цим ярмарком, то потрібно його заборонити раз і назавжди, а не постійно відтягувати це питання.

Олександр Третяк, міський голова:

— Нам потрібно, щоб у центрі Рівного був порядок, а не хаотична торгівля. Директори ринків готові говорити про наведення порядку. Однак не можна рубати з плеча, бо там працює багато людей. Вважаю, що перше листопада має бути крайнім терміном торгівлі на вулиці Шевченка. До цього місяця усе має бути готове до перетворення.

Ігор Кречкевич, заступник міського голови:

— Усі розуміють, що базарникам вигідно продавати просто на дорозі, бо там ходить багато людей. Однак, по-перше, це дорога. По-друге, на центральному продуктовому ринку та ринку «Моріон» є багато вільного місця для торгівлі. Керівники ринків самі зацікавлені згорнути цей ярмарок. Адже їм невигідно, щоб половина місць для торгівлі на ринку були порожніми. Весь цивілізований світ уже давно відмовився від торгівлі на тротуарах і вулицях. Якщо Рівне йде до Європи, то має теж так зробити. Але не можна всіх виганяти примусово. Працювати з людьми потрібно поступово? і тоді буде результат.

Богдан СЛОНЕЦЬ


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також