Відмовилися від гарячої води, бо злякалися… «котла на смітті»

1672 0

Ми у соцмережах:

Відмовилися від гарячої води, бо злякалися… «котла на смітті»

Міська рада дозволила «Рівнетеплоенерго» модернізувати три котельні у Рівному. На вулиці Чорновола 74-В та Соборній, 225-К котли, які працюватимуть на біопаливі, тільки встановлюватимуть. А ось обладнання у котельні на вулиці Герцена вже стоїть, проте його так і не запустили — проти виступили мешканці сусіднього будинку. Люди навіть відмовилися від можливості мати гарячу воду влітку, бо бояться, що спалюватимуть у котлах не тільки деревну щепу, а й сміття.

Володимир Хомко, міський голова:

— Місто за допомогою твердопаливних котлів зможе знизити тарифи на опалення, а теплопостачальна компанія — заробити. Твердопаливні котли роблять вигідною подачу гарячої води влітку, а від їхнього встановлення ніхто не ризикує, адже у котельнях залишаються котли, які працюють на газу. Замінюють на твердопаливні лише резервні котли. «Рівнетеплоенерго» робить це за власний кошт, не просячи жодної копійки з міського бюджету. Окрім того, виробництво тепла з біомаси дозволить Рівному втричі зменшити споживання російського газу. У 2010 році місто за опалювальний період споживало 117 млн куб. газу, зараз — 76 млн куб. м, а плануємо вийти на 45 млн м3.

Плітки про те, що у котлах спалюватимуть сміття, — повна нісенітниця, бо це технологічно неможливо. Сміття з нашого сміттєзвалища зараз не можна спалити навіть на цементному заводі. Ще чув розмови, що нібито через твердопаливні котли вирубають усі ліси навколо Рівного. Але це теж повна маячня. Деревної щепи є дуже багато, підприємство ОДЕК даватиме нам уже готову сировину. У Рівному на щепі вже працює дві великі котельні та близько семи малих, і ніхто цього навіть не помічає, а повітря бруднішим не стало. Але якщо десь люди поскаржаться, що повітря стало смердючим, то роботу твердопаливного котла буде одразу припинено, а замість нього запущено газовий.

Олександр Корчинський, директор ТОВ «Рівнетеплоенерго»:

— Ми планували інвестувати в міські котельні більше мільярда гривень. Тепер сумніваємося, чи вийде у нас це зробити. Ми уже й публічну презентацію проводили, де розповідали усім охочим про нові котли та їхню безпечність. Але нам так і не дозволили запустити твердопаливний котел на Герцена. Навіть і не знаю, які ще документи треба продемонструвати людям, щоб переконати їх у безпечності нового обладнання.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також