Забудова парку Просвіти: захисники забудовника пішли у наступ на рівнян

4138 0

Ми у соцмережах:

Обгороджувати ділянку почали минулого тижня

Парк Просвіти — чи не єдина зелена зона в мікрорайоні «Північний» у Рівному. 18 років мешканці тутешніх будинків гуляли тут і садили дерева. Аж раптом у квітні 2021 року дізналися, що добрий шмат цієї зони — це не парк, а ділянка під забудову. І, виявляється, дерева тут садити вони не мали права без дозволу орендаря, з яким місто підписало договір аж до 2023 року.

Ірина Хильчук, представниця ініціативної групи жителів мікрорайону «Північний»:

— Я — мама дітей, які відвідують дитячий садок №55. Цьому закладу вже 31 рік. Ще я ходила в цей садок, і ця земля завжди належала нашому закладу. Там були розташовані прогулянкові майданчики для чотирьох груп. Залиште цей майданчик для діток садка!

Олександр Гайдукевич, забудовник:

— Ділянка відведена в оренду 18 років тому фізичній особі Страшко. Весь цей час оплачувалася оренда. У 2011 році був виданий дозвіл на будівництво торгово-побутового комплексу, відповідно до якого тиждень тому почали обгороджувати земельну ділянку. Двічі огорожу вже поламали. Так починається кожне будівництво. Саме тому ділянка простояла так довго без забудови — намірів було багато, але ніхто не виявляв достатньої сміливості, щоб розпочати будівництво, прогнозуючи спротив мешканців сусідніх будинків. Ми проявили цю сміливість.

Ірина Хильчук: «Залиште цей майданчик для діток садка»Площа ділянки — 21 сотка. Це не парк, а прилегла до нього ділянка, яка знаходиться в зоні житлової забудови, а не рекреаційної. Там дерева і кущі насіялися самостійно. Тільки починаєш цю землю поліпшувати, всі починають протестувати, думаючи, що тут буде щось страшне, що буде все валитися. Проте кожен забудовник, який починає будівництво, завжди поліпшує територію навколо.

Щодо того, що ми оголосили про продаж квартир у новобудові на цій ділянці в так званому комплексі «Люмен», то це просто було маркетингове дослідження. Ми потім це оголошення зняли. Дослідження показало, що в цьому районі є дуже великий попит на житло. Дозволу на будівництво житла на цій ділянці ми поки не маємо. Хотіли розробляти відповідний проєкт, але призупинили процес, адже побачили, що є великий спротив з боку мешканців. Проте всім відомо, що група «Смарт» завжди будує те, що передбачено проєктом. Кінцевий результат завжди відповідає проєктним пропозиціям. Ми не плануємо там нічого вищого 15 метрів, на що маємо дозвіл.

Дмитро Котляров, архітектор:

— Основна проблема, що ділянка була виділена в 2003 році, а громада цього не знала. Орендар ніяк не визначив межі своєї ділянки. Громада користувалася і надалі думала, що це парк. А насправді ще з 2003 року вони не мали права цим користуватися. Питання треба було порушувати ще в 2003 році.

Людмила Туровська, депутатка міськради:

— Найбільша проблема тут — висота. Якби комплекс не був вищим трьох поверхів, ніхто з мешканців не був би проти. Ми іноді зовсім не бачимо порушень з іншої сторони. Люди незаконно на ділянці, яка кимсь орендована, починають садити дерева. Це так само, якби ви прийшли в мій будинок і посадили біля нього дерева. А потім сказали, що я вже тут дерева посадив і ти там не маєш права нічого робити. Ця ділянка була орендована, і ви на ній не мали права нічого садити!

Юрій Осіпчук, депутат:

— Виділення цієї ділянки у 2003 році треба було проводити через громадські обговорення. Ціле покоління виросло там і звикло до того, що там немає ніякого паркану. Зараз треба домовлятися з орендарем, щоб врахувати інтереси громади. Можливо, він як інвестор запропонує якесь опорядження території поряд. Бо закон порушувати депутати не можуть.

Законних підстав розірвати договір оренди з орендарем члени комісії з питань забудови Рівненської міської ради, які збиралися у середу, не знайшли. Але, як повідомив секретар ради Віктор Шакирзян, буде ще одна розмова — депутатів міськради з цього округу з забудовниками і мешканцями будинку.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також