Вже за кілька місяців власники паїв зможуть їх продати

1157 0

Ми у соцмережах:

Вже за кілька місяців власники паїв зможуть їх продати

В Рівненській області числиться 200 тисяч жителів, у власності яких є паї. Після того, як земельна реформа вступить в дію, тобто з 1 липня 2021 року, вони матимуть право продати свої наділи.

 На цьому наголосив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін під час онлайн брифінгу.

«Земельна реформа стане ключовою в Україні.  І ефект від неї відчує кожен житель Рівненщини, кожен громадянин. Десятиліттями в Україні існував мораторій на землю, який сформував тіньовий ринок, низьку продуктивність фермерства, розкрадання землі та бідні села. Водночас, завдання земельної реформи – зробити відносини у сфері землеустрою зрозумілими й прозорими, і головне – дати поштовх українській економіці» - відзначив Сергій Подолін.

На сьогодні частина цих завдань державою вже почала виконуватися. Зокрема, у березні минулого року Верховна рада ухвалила Закон про ринок землі.

Фактичний старт земельної реформи 1 липня 2021-го року. З цього часу власники паїв, а їх на Рівненщині понад 200 тисяч, матимуть право продати свою землю.

Ухвалений закон, зокрема, передбачає:

з 1 липня купувати сільськогосподарські землі в Україні зможуть тільки фізичні особи – громадяни України і не більше 100 гектарів на одну людину;

землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть;

продати землю іноземцям можна буде тільки після схвалення на референдумі.

 Також Сергій Подолін додав, що це буде тільки перший етап земельної реформи. Другий ‒ розпочнеться з 1 січня 2024 року: тоді право купувати сільськогосподарську землю отримають юридичні особи, власниками яких є громадяни України. Також, щоб земельна реформа запрацювала, парламенту потрібно ухвалити ще кілька законопроєктів. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також