За фактами крадіжок лісу на Рівненщині відкрили 11 кримінальних проваджень

1487 0

Ми у соцмережах:

фото- ілюстративне

На сьогодні у кожному лісництві області створені та працюють мобільні групи для боротьби з лісопорушниками. Лісівники цілодобово патрулюють лісові масиви. Робота державної лісової охорони, забезпечення працівників автотранспортом, форменим одягом, сучасними засобами зв’язку та самозахисту здійснюється виключно за кошти держлісгоспів.


 

Головні  напрями роботи державної лісової охорони нині - контроль за додержанням вимог лісового та мисливського законодавства, охорона лісу від пожеж, незаконних бурштинокопачів та боротьба з незаконними рубками – головні. 

Пресслужба Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства повідомила РВ, що у  2019 році  працівники державної лісової склали 539 протоколів про лісопорушення ( це на 441 менше,  ніж у 2018 році),  кубомасою 859 м куб (проти 322 за відповідний період 2018 році), кубомасою 859 м куб (проти 322 за відповідний період 2018р.).

Для примусового відшкодування збитків та притягнення винних до відповідальності в правоохоронні органи та суди торік передали  131 кримінальне провадження -  кубомасою 662 куб. м. на загальну суму збитків 4 млн.  364 тис грн.

За фактами крадіжок лісу було відкрито 11 кримінальних проваджень, вилучено 163 м куб незаконно добутої деревини.

-      На жаль, соціально-економічний фактор є однією з причин крадіжок лісу, як і більшості лісопорушень, - зауважив перший заступник начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Михайло Прокопчук, - тому щоб подолати наслідки, треба спершу усунути причини, а також працювати над тим, щоб повністю унеможливити збут деревини без документів, які свідчать про її походження.

Нерідко крадіжками лісу в області займаються організовані злочинні угрупування, які чинять супротив фізичний державній лісові охороні.

- Упродовж минулого року в області були випадки фізичної розправи з лісівниками, які здійснювали охорону лісу. Злодії били службові автомобілі, погрожували фізичною розправою працівникам державної лісової охорони, - розповів Михайло Прокопчук.

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також