За ЦУМом зведуть десятиповерхівку

3464 0

Ми у соцмережах:

Тиждень тому на цій ділянці у провулку Парковому ще стояв старий будинок

Закинута земельна ділянка у центрі Рівного, де колись знаходився комбінат шкільного харчування, вже третій десяток років є ласим шматком для забудовників. Але досі щось перешкоджало задоволенню апетитів будівельних комерсантів. Вірогідно, досі у них не було достатньо вагомих аргументів, аби забудувати центральний квартал міста довірили саме їм. Тепер ці аргументи, очевидно, знайшлися. Про точну суму, перепрошую, вагомість цих аргументів ми не знаємо. Тому лише ставимо рівнян перед фактом — за певний час за будівлею ЦУМу виросте щось подібне до того, що збудували за обласним музично-драматичним театром, а може й вище. І нехай нікого не вводить в оману той факт, що там поки дозволено будувати лише споруди у чотири-п’ять поверхів. Коли будуть аргументи — дозволять і десять, і навіть більше!

Минулого тижня наприкінці провулку Паркового — пішохідної доріжки, що веде від ЦУМу до парку ім. Шевченка — розпочались будівельні роботи. Було знесено старий будинок, що стояв там ще з позаминулого століття. Аби дізнатись, що відбувається, ми спочатку звернулись до адміністрації Центрального універмагу, адже ця ділянка розташована поряд з парковкою цього закладу.

Галина Попович, генеральний директор ЦУМу:

— Планів у нас є багато, проте ми ще досі завершуємо ремонт всередині. У нас ще тривають роботи на четвертому та п’ятому поверхах. Лад із стоянкою уже буде наводитися після того, як змінюватимемо фасад. Там, де працювала техніка, — не наша територія.

Натомість вдалося з’ясувати, що 27 квітня власником цієї земельної ділянки зі старим будинком стала компанія «АРХ-І-МЕД». Новий власник швидко зніс стару будівлю, ніби демонструючи, що будуватиме тут щось нове, сучасне. Щоправда, площа цієї ділянки невелика — трохи більше 8 соток. Але поряд є ще одна ділянка — площею майже 47 соток. Виявилось, що вона також належить компанії «АРХ-І-МЕД» — поки що на правах оренди. Ще у 2011 році компанія купила там старі складські приміщення — схоже, їх чекає така ж участь, як і будинку поряд.

Святослав Стельмащук, член земельної комісії:

— Компанія уже просила у міської ради змінити цільове призначення тієї земельної ділянки, що більша за площею — «для будівництва та обслуговування торгового центру «ЮСІ». Торік рада дала дозвіл на зміни, проте той, хто готував їм документи, допустив помилки у класифікаторі цільового призначення земельної ділянки. Тому на сесію буде винесено новий проєкт рішення, який передбачає, що на цій землі можна буде будувати та обслуговувати багатоквартирний житловий будинок або інші будівлі громадської забудови.

Та земельна ділянка, що меншої площі, поки має цільове призначення — для обслуговування індивідуального житлового будинку. Неважко спрогнозувати, що компанія проситиме у міської ради змінити їм цільове призначення. Це відкриє дорогу для можливості будівництва житлового комплексу в майбутньому. Оскільки ці земельні ділянки, відповідно до генерального плану, потрапляють у зону «Ж-3», то на них дозволяється зведення чотири- та п’ятиповерхових житлових будинків.

Компанією «АРХ-І-МЕД» володіє підприємець Андрій Ящук, який зареєстрований у Рівному за адресою: Степана Бандери, 44. За документами, він займається перевезеннями, організацією відпочинку та роздрібною торгівлею харчами, напоями і цигарками.

Богдан СЛОНЕЦЬ.
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також