Чи заплатить переможець мільйони за розвалену будівлю в центрі Рівного?

1485 0

Ми у соцмережах:

Чи заплатить переможець мільйони за розвалену будівлю в центрі Рівного?

Мало хто пам’ятає, що ж булось раніше у цій старій будівлі, що в дворах будинків на вулиці Драгоманова — неподалік бункера Коха. Уже не один рік вона — напівзруйнована, із забитими дошками вікнами. Однак саме за цю будівлю на аукціоні змагалися близько тридцяти підприємців. Тож несподівано зі стартових 160 тисяч гривень ціна нерухомості піднялася аж до 7 мільйонів 803 тисяч гривень. Але багато хто сумнівається, що аварійну споруду вдасться за стільки продати.

Кирило Бережний, начальник регіонального відділення Фонду держмайна у Рівненській області:

Це приміщення належить державній установі — управлінню водних ресурсів. Був орендар, який довгий час намагався отримати дозвіл на проведення невід’ємних поліпшень. Адже приміщення перебуває в аварійному стані. Однак дозволу не отримав, тому попросив виставити його на продаж. Оскільки в орендаря досі діє договір оренди, то переможець торгів за цю будівлю отримає орендаря собі у спадок. Той має усі законні права орендувати це приміщення ще чотири роки. Стосовно ажіотажу навколо продажу, то можу припустити, що він виник через те, що будинок знаходиться у центрі Рівного. Також сприяла цьому дуже низька стартова ціна — 160 тисяч гривень. Майно у поганому стані, тому й така низька балансова вартість. Оскільки ціна була привабливою, то й бізнес зреагував. Адже 150 метрів квадратних нерухомості у центральній частині Рівного є привабливими. Там можна побудувати що завгодно: від офісів — до якогось житла. Зауважу, що на аукціоні продавалося лише приміщення. Про земельну ділянку не йшлося.

Мар’ян Года, директор пивзаводу «Рівень»:

— Я приїздив та дивився на це приміщення. Була думка, що будівля має якесь історичне підґрунтя. Але я побачив там типову радянську забудову, яка взагалі нікому не потрібна. Там немає що рятувати. Оскільки я не спеціалізуюся на забудовах, то й не брав участі у торгах. Це приміщення нічого не варте. Майбутній власник його розвалить. Там може бути цікава лише земельна ділянка. Право на її викуп людина отримає після того, як стане власником приміщення.

Однак із землею там теж не все так добре. Впевнений, що за неї доведеться повоювати. Бо власник приміщення матиме право викупу земельної ділянки лише під забудовою. Але для будівництва чогось серйозного цієї землі не вистачить. Тому з проханням продати більше землі власнику приміщення доведеться звертатися до міської влади Рівного. Щодо ціни, яка на торгах піднялася до більше 7 мільйонів гривень, то вважаю її необґрунтованою.

Олексій Муляренко, підприємець:

На мою думку, для бізнесу це приміщення немає якоїсь цінності. Адже навіть з комерційної точки зору його розташування там не дуже логічне. Усіх приваблює лише земельна ділянка. Якщо врахувати вартість, яку на торгах запропонував бізнес, то вона вища за ринкову. Якщо нашому Фонду державного майна вдасться продати це приміщення за такою ціною, то честь їм і хвала. Але у мене є певні сумніви щодо цього. Проданим приміщення стає після того, коли підписується договір та компанія сплачує заявлені гроші. Бувають випадки, коли на аукціоні штучно завищується ціна, а переможець торгів відмовляється купувати нерухомість. Тоді право викупу переходить до наступного учасника.

В’ячеслав Городецький, орендар приміщення:

Кілька років я сплачував оренду за це приміщення. Хотів зробити там собі офіс. Однак так і не отримав на це дозволу. Тому й попросив продати це приміщення. Але на аукціоні дуже піднялася вартість цієї нерухомості. Через це я, на жаль, не зміг стати переможцем цих торгів. Виходить, що усі мої старання були марні.

Найбільшу суму в 7 мільйонів 803 тисячі гривень запропонувала компанія «Буд-центр 2016», яка займається роздрібною торгівлею, продажем столярних виробів та запчастин до машин і мотоциклів. Тепер протягом місяця вони мають сплатити вказану суму й укласти договір. Якщо ж цього не зроблять, то право викупу перейде до учасника аукціону, який запропонував другу за величиною суму на торгах. Такою є рівненська компанія «Західпостач», яка спеціалізується на нерухомості.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також