«Залізли» під під’їзд: мешканці багатоповерхівки не хочуть віддавати свою територію

1558 0

Ми у соцмережах:

«Залізли» під під’їзд: мешканці багатоповерхівки не хочуть віддавати свою територію

Наприкінці січня минулого року мешканці будинку №448 на вулиці Соборній у Рівному дізналися, що поряд мають споруджувати нову багатоповерхівку — будинок №450. Під неї міська рада має виділити в оренду управлінню капітального будівництва ділянку площею 9548 кв. м, а УКБ має передати землю в суборенду забудовнику — товариству «Сігірія». Невдовзі виявилося, що межа ділянки, яку мають виділити, заходить аж під будинок №448, забираючи у мешканців частину прибудинкової території і навіть частину під’їзду. Не погоджуючись з цим, мешканці один по одному понесли в суд позови.

Володимир Рашко— Наш будинок біля Луцького кільця здали в експлуатацію у 2002 році, — розповідає його мешканець адвокат Володимир Рашко. — Наприкінці грудня 2002-го було затверджено акт приймальної комісії про прийняття його в експлуатацію. Згідно з ним, асфальтове покриття біля будинку має площу 2535 кв. м, а озеленення — 2054 кв.м.

За даними ЖКП «Сонячне», якому у 2012 році передано на баланс наш будинок, загальна прибудинкова територія становить уже 2396 кв. м, тобто вона удвічі зменшилася. А зараз виявляється, що частина нашої зменшеної прибудинкової території може відійти під сусідній будинок настільки, що йому «відріжуть» навіть землю під нашим під’їздом!

Крім того, тепер ми не можемо утворити ОСББ й оформити документацію на землю для обслуговування будинку. Міська рада, приймаючи рішення про виготовлення проекту землеустрою, не врахувала свої ж попередні рішення. Ось ми й вимагаємо в суді повернути їх, а останні визнати незаконними.

Суд триває понад рік. На вересень призначено судову земельно-технічну експертизу. Тим часом в міськраді підготовлено проект рішення про поділ та об’єднання «вільних від забудови» земельних ділянок і надання їх в оренду УКБ, яке передасть їх в суборенду «Сігірії». Ми з цим погодитися не можемо і вважаємо, що потрібно дочекатися рішення суду.

Депутат міськради Святослав Стельмащук, до якого зверталися мешканці будинку №448, так коментує цю ситуацію:

Святослав Стельмащук— У 2010 році документи на вільну ділянку оформили неправильно, чим позбавили мешканців частини їхньої території. Цей будинок був зданий в експлуатацію з визначеною прибудинковою територією. Акт на землю не оформили, бо люди й не знали, що це треба зробити, однак це нічого в принципі не змінює. Тепер УКБ із забудовником хочуть відділити частину ділянки й прокласти межу по стіні будинку, обіцяючи, що дозволять людям ставити свої автомобілі на парковці, яка до цього була їхньою. Звичайно, що вони з цим не погоджуються.

План поділу однозначно потрібно змінити, змінити конфігурацію ділянки, врахувавши думку мешканців. Тоді вони зможуть утворити ОСББ й оформити акт на землю. Якщо для забудовника ділянка зменшиться, то, нагадаю, ідеться про понад 9 тисяч квадратних метрів. Будують і на менших ділянках.

На думку Святослава Стельмащука, очікування рішення суду в цьому випадку сповільнить процес, адже тут, з його слів, усе залежатиме від рішення депутатів. Натомість Володимир Рашко наполягає на очікуванні рішення суду й не погоджується на перерозподіл ділянки, бо не вірить, що міськрада після цього рішення поверне землю їм, а не передасть забудовнику.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також