Не завжди вплив парфумів на людину є лише позитивним. Мало хто з тих, хто користується парфумами, знає про хімічні речовини, з яких вони виготовлені, і як вони впливають на здоров’я.
Хімічні речовини, які є у парфумерії: етанол; ацетальдегід; бензальдегід; бензилацетат; а-пінен; ацетон; етилацетат; хлорид метилену; диметилсульфат.
Ці хімічні речовини можуть викликати: дратівливість; розсіяність; втому; біль у суглобах; здуття живота; астму; біль у горлі; подразнення очей; набрякання лімфатичних вузлів; запаморочення; кашель; свербіж шкіри; стрибки кров’яного тиску; біль у пазухах носа.
Шкідливі наслідки для здоров’я, такі як мігрень, напади астми, труднощі з диханням, неврологічні проблеми, симптоми зі слизовою оболонкою та контактний дерматит, пов’язані з ароматизованими продуктами.
Ацетальдегід є канцерогеном, він може проникати крізь плаценту до плоду. Метилбензол, що присутній у більшості парфумерних засобах, є нейротоксином і може призвести до втрати контролю над м’язами, пошкодження мозку, головного болю, проблем з пам’яттю та мовленням, слухом і зором.
Аромати також впливають на психофізіологічну діяльність людини, спонтанну діяльність мозку та когнітивні функції. Вони модулюють активність мозкових хвиль і відповідають за різні стани мозку.
Віддушки (ароматичні речовини) порушують нормальний гормональний баланс, що призводить до можливих емоційних проблем, включаючи занепокоєння, перепади настрою та депресію.
Фталати або імітують, або блокують природні гормони, присутні в організмі. Це також підвищує ризик розвитку раку, проблем з розвитком, діабету, ожиріння та метаболічного синдрому. Цей ендокринний руйнівник також сприяє безпліддю.
Звичайно, це не привід геть усім відмовитись від парфумів. Але ті, хто помітив у себе небажані наслідки від користування парфумами, мають навчитися жити без улюблених ароматів.