Живе чи штучне? Скільки коштують новорічні дерева у Рівному

1918 0

Ми у соцмережах:

Живе чи штучне? Скільки коштують новорічні дерева у Рівному

Днями у Рівному запрацювали ялинкові базари. Найбільшим попитом дерева користуються ближче до Нового року, але придбати їх можна було ще минулих вихідних — адже частина рівнян наряджає ялинку до свята Миколая. Ціни не дуже відрізняються від минулорічних, і вибір дерев поки невеликий — звичні зелені ялинки або сосни. Ялиць або блакитних ялинок у горщиках поки не видно.

Традиційно новорічні деревця продають поблизу центрального продуктового ринку. Ціни стартують від 150 гривень як за метрову ялинку, так і за сосну. Продавці пояснюють, що оцінюють дерево не стільки за висотою, скільки за пишністю гілок.

Людмила, продавчиня:

— Продаємо сосни із Закарпаття. Он є вище деревце, але продамо за 150 гривень, бо гілки не дуже густі. Найдорожча, в людський зріст — 400 гривень. Сосна і так стоїть довше за ялинку, але радимо клієнтам ставити її в мокрий пісок. Причому, довше стоїть саме зрубане дерево, а не зрізане.

Поряд торгують ялинками, привезеними з Дубенщини, ціни аналогічні — 150-400 гривень. За півтораметрове дерево просять 250 гривень, залежно від густоти. «Букет» з хвойних гілок коштує 10 гривень. Пропонують і оригінальні новорічні «дерева» — з переплетених соснових гілок на колоді, які виглядають дуже пишними. Найдешевше обійдеться у 100 грн — 60 см, найдорожче — 500 гривень за 1,7 м. Для зрубаних дерев можна також за 200 гривень докупити тримач-триногу, щоб не ставити у відро.

Можна купити дерево і в одному з 18 лісгоспів, але потрібно врахувати ще затрати на дорогу. Торік одне дерево лісівники відпускали в середньому за 76 гривень, нині — від 90 грн. Цьогоріч рівненські лісівники виростили на продаж понад 93 тисячі ялинок та сосон. Поки продали близько 5 тисяч. Рубають не наперед, а суто під продаж.

Микола Букар, лісничий Щекічинського лісництва Соснівського лісгоспу:

— Дерева, які йдуть на продаж, зрізаємо і одразу чіпляємо стрічку зі штрих-кодом. Номер можна перевірити на сайті Державного агентства лісових ресурсів України. В бирці зашифровано дані лісгоспу, де заготовлено, висота і ціна реалізації. Стрічкою дерево обклеюється так, щоб не могли зірвати — вона одноразова. Вартість дерева залежить від висоти.

У деяких лісництвах можна прикупити новорічне дерево у горщику. Якщо така ялинка доживе до весни, її можна висадити в грунт — хоч на своїй землі, хоч на території Музею лісу на Костопільщині.

Альтернативою «живій» хвої може стати штучна, яку можна придбати в мережі Інтернет практично будь-якої пори року. У магазинах та на ринках їх починають продавати ще в середині листопада. Найпростіша сувенірна ялинка висотою до 25 см обійдеться у 25 гривень, гарніша і з прикрасами, до 30 см — уже в 130-170 грн. Штучні дерева висотою від 1 м можна купити від 450 гривень, півтораметрові коштують уже по 700-1200 грн, під два метри і вище — від 1200 грн.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також