Змієборець уже нікому не загрожує, але гроші просять

916 0

Ми у соцмережах:

Змієборець уже нікому не загрожує, але гроші просять

Міська рада, очевидно, уже погодиться виділити 300 тисяч гривень на порятунок фігури Змієморця у центральному парку Рівного. Це питання внесено в порядок денний сесії, що відбудеться 30 січня. Щоправда, виявляється, загроз уже немає — ні для самої скульптури, ні для підземелля, що під ним. То чому ж виділятимуть гроші?

Рівняни, які вболівають за те, щоб зберегти фігуру Змієморця під час реконструкції площі біля фонтана у парку, схоже, перемогли. І навіть заручились підтримкою міського голови. Депутати міськради, які раніше проголосували проти виділення 300 тисяч гривень, які просив Тарас Максименко на перенесення та реставрацію скульптури, тепер готові змінити своє рішення. І процес цей, схоже, уже не спинити. Хоч той же Тарас Максименко тепер уже визнає, що й без цих грошей можна було обійтися. І запевнив під час засідання бюджетної комісії — якщо пам’ятник переносити не будуть, то 300 тисяч, які виділять, не чіпатимуть.

Тарас Максименко, начальник управління культури і туризму Рівного:

У першому варіанті архітектори планували перемістити статую. Однак при вивченні стану споруди стало зрозуміло, що при підйомі вона зруйнується. Тоді й виникла ідея розрізати скульптуру на частини та зібрати за кілька метрів від підземель. Для цього уже був споруджений новий п’єдестал. Але стан пам’ятника та арматури, із якої він зроблений, такий, що ніхто не дає гарантій, що він це витримає. Експерти прогнозують, що шанси його нормально перенести 50 на 50. Через це найбільш імовірно, що Змієборця ніхто не чіпатиме. Зараз технологічно будівництво ведеться так, щоб його не рухати. Щодо уже спорудженого п’єдесталу, то архітектори подумають, як його використати. Можливо, це буде місце для селфі.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також