За словами начальника міського управління бюджету і фінансів Віктора Шульги, ставки єдиного податку майже не збільшилися. Однак тепер його платники розподілилися на групи.
Перша група платників єдиного податку — це підприємці, які не використовують працю найманих осіб, торгують вроздріб з торговельних місць на ринках, надають побутові послуги населенню та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень. Друга — підприємці, які надають послуги платникам єдиного податку, населенню, здійснюють виробництво, продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства за умови, що не використовують працю найманих осіб або їх не більше десяти, і обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
Отож місячна ставка єдиного податку для тих, хто здійснюватиме роздрібний продаж товарів на ринках для І групи, становитиме 10% від мінімальної зарплати в державі, для ІІ групи — 15%. Ті, хто надаватиме побутові послуги, платитимуть податок переважно у розмірі 10% ( І група) чи 15% або 20% (ІІ група). Розмір єдиного податку у 5% від мінімальної зарплати матимуть ті, хто надає послуги з ремонту годинників, велосипедів, з технічного обслуговування і ремонту музінструментів ( І група), 5% або 7% (ІІ група); 6% платитимуть ті, хто ремонтує взуття.
А ось підприємці, які займаються оптовою торгівлею, посередницькою діяльністю, роздрібною торгівлею фармацевтичними, медичними та ортопедичними товарами у спеціалізованих магазинах, торгівлею автотранспортними засобами, діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії, наданні послуг технічного консультування у цих сферах, у будівництві, не матимуть права працювати за спрощеною системою оподаткування.





