Знесуть «Бочку» — і Рівне стане Барселоною?

2938 5

Ми у соцмережах:

Знесуть «Бочку» — і Рівне стане Барселоною?

Радник міського голови Рівного з питань архітектури Дмитро Котляров хоче змінити центр Рівного, зробивши його схематично схожим на Барселону. Для цього пропонує продовжити вулиці Ніколауса Арндта та Гетьмана Мазепи, а також «прорубати» виїзди з вулиць Сагайдачного та Шевченка. На думку Котлярова, це спростить проїзд центром Рівного, особливо біля ринків, та вирішить проблему з парковками.

Дмитро Котляров, архітектор:

Стратегічне завдання — поділити Рівне на квартали, як у Барселоні. Коли місто поділено на квартали, то дуже легко розраховувати транспортні потоки. Колись у нашому місті так і було, адже вулиця Пересопницька тягнулася аж до вулиці Симона Петлюри, але її розділили театром та стихійним ринком. Зараз усе це потрібно виправляти, заново «прорубувати» три вулиці.

За драмтеатром завершується будівництво багатоповерхівки («ЖК «Театральний». — Ред.), біля якої є територія, щоб продовжити вулицю Арндта. Попередньо забудовник готовий за власний кошт сполучити цю вулицю з вулицею Полуботка. Такий крок дозволить зробити на вулицях Полуботка та Сагайдачного, де поліція завжди ганяє бабусь, що продають городину, односторонній рух. А односторонній рух дасть можливість побудувати місця для паркування.

Разом із тим, потрібно розблокувати вулицю Шевченка (наразі виїзд з неї на вулицю Сагайдачного перекрито. — Ред.) та облаштувати проїзд з вулиці Гетьмана Сагайдачного на вулицю Симона Петлюри. Зробити останнє зараз неможливо, бо заважає кафе «Бочка», яке робить вулицю Сагайдачного «глухою».

Але міська влада може домовитися з власником «Бочки» та віддати йому частину свого приміщення на вулиці Петлюри, де була обласна інспекція з питань прав захисту споживачів. Думаю, власник погодиться, бо у нього ще не оформлена земля під кафе. Місто може посприяти йому не тільки у цьому, але й у дозволі на реконструкцію нового приміщення з одноповерхового на чотириповерхове. Від сполучення вулиці Гетьмана Сагайдачного на Симона Петлюри виграють усі. Бо магазин «Ельдорадо», ресторан «Мармелад» та й «Бочка» — у центрі Рівного, але до них проблематично дістатися автомобілем, а ще проблематичніше звідти виїхати.

Також потрібно видозмінити вулицю Гетьмана Мазепи — аж до вулиці Шевченка, облаштувавши дві смуги руху та місця для паркування автомобілів по обидва боки вулиці. А з вулиці Шевченка треба «прорубати» проїзд на вулицю Набережну, продовживши таким чином вулицю Гетьмана Мазепи. Люди уже давно протоптали там стежку.

Володимир Хомко, міський голова:

— Уже ведуться переговори з власником ресторану «Бочка». Думаю, нам вдасться його переконати, щоб посунути кафе. Адже рік у рік через велику кількість новобудов вулицями Симона Петлюри, Сагайдачного та Гетьмана Мазепи стає все важче проїхати. Вулицю Симона Петлюри сильно навантажують авто з вулиці Словацького, на якій будинків та установ більше, ніж вона може витримати. А вулицю Гетьмана Мазепи скоро ще навантажать автомобілі власників квартир у житловому комплексі «Театральний», який там будується.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також