Рівненський суд відмовив студенту у звільненні з військової служби

Чоловік заявив, що його призвали попри навчання на денній формі

2 хв. читання

смартфони Apple iPhone 17 ціна в Україні

Рівненський окружний адміністративний суд відмовив студенту місцевого вишу, який просив визнати незаконною свою мобілізацію та скасувати накази про призов і зарахування до військової частини.

Як йдеться в матеріалах справи, чоловік із вересня 2025 року навчався на другому курсі денної форми Рівненської філії «Європейського університету» за спеціальністю «Менеджмент». Він стверджував, що мав право на відстрочку від мобілізації як студент.

За словами позивача, у вересні 2025 року він двічі подавав заявки на відстрочку через застосунок «Резерв+», однак система відмовляла через необхідність уточнити дані про навчання. У жовтні його доставили до ТЦК, де він пройшов військово-лікарську комісію та був мобілізований.

Чоловік наголошував, що повідомляв про своє навчання, показував студентський квиток та довідку з Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Водночас у базі тоді була позначка про нібито порушення послідовності здобуття освіти, через що відстрочку йому не надали.

Пізніше студент через суд домігся виправлення цієї інформації в освітній базі. Суд підтвердив, що він не порушував послідовності навчання, оскільки раніше не здобував ступінь бакалавра.

Однак у справі щодо мобілізації суд дійшов висновку, що на момент призову чоловік не мав оформленої відстрочки, а до ТЦК не надходило офіційних документів, які б підтверджували його право на неї.

Крім того, після зарахування позивача до навчального підрозділу військової частини, у жовтні 2025 року він самовільно залишив місце служби.

У підсумку суд повністю відмовив у задоволенні позову. Накази про мобілізацію та зарахування до військової частини залишилися чинними. Рішення ще можна оскаржити в апеляційному суді.

Поділитися цією статтею