Українські школярі можуть залишитися без весняних канікул

1 хв. читання

Освітня омбудсменка України Надія Лещик заявила, що у разі подовження зимових канікул пропущені заняття можуть відпрацювати за рахунок скасування весняних канікул або продовження навчання у червні 2026 року.

За її словами, якщо ситуація в енергетиці погіршиться, у громадах із критичними умовами можливе запровадження канікул до кінця січня. Про це омбудсменка написала у Facebook.

Водночас у школах, де є опалення та укриття, пропонують організувати пришкільні табори для дітей із кількох закладів освіти — з харчуванням, гуртками та консультаціями з окремих предметів.

Надія Лещик зазначила, що дистанційне навчання в умовах нестабільного електропостачання не забезпечує рівний доступ до освіти, а вчителі не завжди мають змогу якісно проводити онлайн-уроки.

Перенесення навчання на весну або літо, за її словами, дозволить проводити заняття у світловий день і за кращих температурних умов. Вона також наголосила на необхідності надати школам більше автономії для ухвалення рішень на місцях.

Поділитися цією статтею