Як почати менше їсти після свят?

644 0

Ми у соцмережах:

Як почати менше їсти після свят?

Незважаючи на поради дієтологів не переїдати за святковим столом, ми не можемо зупинитися, поглинаючи майонезні салати, жирні та смажені страви. І легко набираємо 3-5 зайвих кілограмів. Тим, хто веде активний спосіб життя і решту часу харчується раціонально, ці кілограми не страшні, вони зникнуть за тиждень після свят. Але більшість тих, хто веде сидячий спосіб життя і не дотримується здорового раціону, стають важчими надовго, часом назавжди.

Головні правила розвантажувального дня — дотримуватися балансу білків, жирів, вуглеводів і витрачати більше калорій, ніж споживаєш. Власне, це основні принципи для тих, хто хоче скинути зайві кілограми та утримати вагу в нормі. І для цього не потрібно голодувати чи сідати на сувору дієту.

Постарайтеся насамперед мінімізувати кількість швидких вуглеводів — це солодощі, випічка, солодкі фрукти, жирна їжа (фастфуд). Швидкі вуглеводи ведуть до нестабільності цукру в крові, перепадів настрою та викликають ще більшу охоту до їжі, коли насправді жодної потреби в ній немає.

Налягайте на овочі, а не на фрукти. Високий вміст фруктози в цитрусах та фруктах, особливо бананах, винограді, грушах та інших фруктах з високим глікемічним індексом, організм перетравить у цукор і відкладе у вигляді жирових запасів. Тому фрукти їмо помірно та у першій половині дня.

Не забувайте пити достатньо рідини, а саме чисту питну воду. Не обов'язково 2 літри, але пам'ятайте, що чай, кава, соки не замінюють воду. Пити потрібно багато, це важливо для схуднення та здоров'я загалом.

Не забувайте повноцінно снідати — краще обирати білкові сніданки. Їда вранці допоможе довше почуватися ситим, а отже, не переїдати в обід. Сир або сирники, запіканка, яйця (омлет, яєчня, яйця пашот), салати зі свіжих овочів або овочеве рагу, запечені овочі. Перша половина дня — чудовий час, щоб посмакувати фруктами.

Взагалі намагайтеся їсти частіше, але дрібнішими порціями. Сильного голоду також не слід допускати, інакше потім ризикуєте переїсти. Їжу важливо ретельно пережовувати, не поспішати. На обід, коли система травлення найактивніша, добре з'їсти м'ясо, рибу, складні вуглеводи — цільнозернові крупи (варіть каші), знову овочі. Наприкінці обіду можна з'їсти невеликий фрукт, тоді ввечері менше потягне на солоденьке.

На вечерю не слід обтяжувати шлунок аж надто ситною їжею, як і лягати спати голодним. Не наїдайтеся перед тим, як лягти в ліжко, — повечеряйте за 1,5-2 години до сну.

Поновити форму легше і швидше в комплексі з правильно підібраними фізичними навантаженнями. Спорт допомагає прискорити метаболізм, зміцнити м'язи, підтримати тонус шкіри. Якщо ви взагалі не активні, то спершу почніть більше ходити пішки, підніматися сходами, а не їздити на ліфті, робіть розминку — це теж активності, які допоможуть схуднути.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також