За даними слідства, зловмисники діяли за попередньою змовою. Посадовець зустрічав охочих незаконно покинути Україну в Дубровиці, після чого розміщував їх у покинутому будинку в одному з сіл Сарненщини. Там чоловіки чекали на подальший інструктаж.
Пізніше організатори перевозили «клієнтів» до прикордонної зони в обхід офіційних блокпостів та пунктів пропуску.
Під час дороги вони детально розповідали про маршрут та особливості місцевості, аби ті могли безперешкодно втекти. Свої послуги фігуранти оцінювали у 8 тисяч доларів США з особи.
Затримали ділків «на гарячому», коли вони саме допомагали перетнути кордон двом чоловікам призовного віку. На той момент вони встигли отримати від ухилянтів 16 тисяч доларів.
Наразі обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон, вчинене за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів).
Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.
Зловмисникам загрожує до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.







