
Взагалі-то п. Думановський уже не головний лікар. У червні закінчився з ним трудовий контракт, тож він тепер працює у медзакладі заступником. Зараз виконує обов’язки головного лікаря Любов Філик. Але це — тимчасово. В кінці вересня облрада призначатиме головного лікаря, і на цю посаду знову претендує п.Думановський. Громадські активісти у своєму зверненні до облради застерігають, щоб не укладала контракт з п. Думановським.
Представники ГО “Берегиня Рівненська”, БФ “Скарбниця Надії” та благодійної організації “Серце дітям України” звинувачують колишнього головного лікаря в тому, що він не працював над покращенням матеріально-технічної бази, замовчував проблеми медзакладу, а також змушував сплачувати так звані благодійні внески.
Юлія Кутик, голова правління БФ “Скарбниця Надії”:
— Якщо Георгій Думановський — добрий лікар, хай лікує. Але ми хочемо чіткої звітності по витратах. Зокрема, занепокоєні зменшенням в чотири рази плати за оренду приміщень лікарні. Вважаємо, що за недоотримані кошти можна було б вирішити проблему з ремонтом пандусу та входу. У нас також виникає багато питань стосовно того, чи є спеціальний стаж та категорії у сина головного лікаря, який займає в РОДЛ посаду завідувача планової хірургії. Відомо також, що дружина п. Думановського — заступник начальника обласного управління охорони здоров’я.
За колишнього головного лікаря прийшли заступитися медики обласної дитячої лікарні. Георгій Думановський теж виступив, зазначивши, що все, що нині відбувається, нагадує йому цілеспрямовану кампанію проти його родини. Запевнив, що він готовий відповісти на всі запитання в усному чи письмовому вигляді. Але, заявив п. Думановський, відмовлятись від посади добровільно не збирається:
— У мене є досвід роботи на управлінських посадах, адже працюю в дитячій лікарні з 1980-х років. Тож, якщо обласні депутати доручать мені посаду головного лікаря, буду працювати.
Він також наголосив на тому, що обласна дитяча лікарня — єдиний медзаклад, де надають медичну допомогу на третинному рівні. Лікуються тут від 10 до 15 тисяч дітей у рік. Основна проблема, над якою, на його думку, повинні міркувати медики разом з благодійниками, полягає не у зміні керівництва, а в забезпеченні лікарні медикаментами, яких від попередніх закупівель лишилося зовсім мало.
Громадські активісти — проти родини Думановського
Представники громадських організацій Рівненщини, які допомагають тяжкохворим дітям та їхнім родинам, цього тижня публічно заявили про своє небажання бачити на посаді головного лікаря дитячої обласної лікарні Георгія Думановського. Кажуть, що хочуть співпрацювати з ефективним управлінцем, який не перетворить медзаклад на сімейний бізнес-проект.
Поділитися цією статтею





