Рівненський міський суд розглянув справу щодо керівника транспортної компанії, якого обвинувачували в організації незаконного переправлення чоловіків призовного віку за межі України під виглядом водіїв міжнародних перевезень.
За матеріалами справи, директор ТОВ «Бустравел» Яків Бухалюк разом зі спільниками використовував можливості системи «Шлях», вносячи до неї дані військовозобов’язаних чоловіків як водіїв підприємства. Це давало їм змогу безперешкодно перетинати державний кордон під час дії воєнного стану.
Слідство встановило, що до схеми були залучені кілька осіб, які займалися пошуком клієнтів, оформленням необхідних документів та організацією перетину кордону. Упродовж кількох місяців 2022 року таким способом за межі країни виїхали 25 чоловіків.
За свої послуги організатори отримали щонайменше 6750 євро та додатково кілька тисяч гривень.
Під час судового розгляду обвинувачений визнав провину, розкаявся та повідомив про часткове відшкодування завданих збитків. Суд визнав його винним у незаконному переправленні осіб через державний кордон та несанкціонованих діях з інформацією в автоматизованих системах.
Вироком суду чоловікові призначили п’ять років позбавлення волі з додатковими обмеженнями щодо зайняття керівних посад у сфері перевезень та роботи з інформаційними системами. Водночас його звільнили від відбування основного покарання, встановивши дворічний іспитовий строк.
Наразі вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.




