14 жовтня — Покрова Пресвятої Богородиці

741 0

Ми у соцмережах:

14 жовтня — Покрова Пресвятої Богородиці

За давніми переказами, під час однієї з облог Константинополя чужинцями в 910 році місту загрожувала небезпека. Мешканці міста в щирій молитві звернулися до Божої Матері з проханням про порятунок. Богородиця з’явилася у Влахернському храмі перед людьми та вкрила їх своїм покровом (омофором). Це чудесне з‘явлення Богородиці було прославлене присутніми в храмі людьми, які увірували в допомогу Матері Божої в їхній боротьбі з чужинцями, а покров-омофор став символом опіки і заступництва Пречистої Діви Марії.

У народі свято називають Покровою, третьою Пречистою. За таку довгу історію свята Покрова Пресвятої Богородиці обросла численними обрядами, традиціями і прикметами. Найголовнішою традицією є завершити до Покрови всі польові роботи і зібрати врожай. Вважалося, що цього дня осінь зустрічається із зимою.

Для запорозьких козаків Покрова була найбільшим святом. Вирушаючи в похід на ворога, козаки служили молебень до своєї Покровительки. Повернувшись щасливо з походу, складали їй подяку. Вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. А Українська Повстанська Армія обрала собі свято Покрови за День зброї, віддавшись під опіку святої Матері Богородиці.

Від Покрови і до початку Пилипівки — пора наймасовіших шлюбів в Україні. До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після першої Пречистої (28 серпня).

Вистави, фестивалі, мистецькі акції

На Покрову в Рівному уже вдев’яте відбудеться міжнародний етнічний фестиваль «ЛіраФест-2022». Бандуристи, лірники і кобзарі з багатьох регіонів України виступатимуть біля храмів і на вулицях міста. Обіцяють також майстер-клас з навчання гри на лірі, виставку традиційних музичних інструментів, майстер-клас з їх виготовлення, зустрічі з лірниками, істориками, письменниками та етнографами.

Крім того, анонсують у Рівному на 14 жовтня такі заходи:

Міський Будинок культури
(вул. Соборна, 3-Д)

 • 14 жовтня — ХVII Міжнародний Салон художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову — 2022». Фотовиставка та нагородження переможців ХVII Міжнародного Салону. Виставкова зала. Поч.о 15.00.
 • 14 жовтня — «Зродились ми великої години…» — загальноміський концерт, присвячений Дню захисників і захисниць України, 80-річчя УПА, свята Покрови, Дня українського козацтва. Поч.о 18.00.
 • 15 жовтня — концерт Народного Волинського хору «Вперед, Соколи!». Концертна зала. Поч. о 16.00.
 • 16 жовтня — концерт народного аматорського хору «Верес» та вокально-інструментального тріо «Срібна терція» з нагоди 80-ї річниці створення УПА. Поч. о 16.00. Виставкова зала.

Міський палац культури
(вул. Гагаріна, 6)

 • 14 жовтня — «Шаблею, спритністю, розумом» — День відкритих дверей та майстер-клас від тренерів зразкового аматорського театру козацьких єдиноборств «Роксоланія».
 • 14 жовтня — «Напиши листа солдату» — акція з нагоди відзначення Дня захисників та захисниць України, 80-річчя УПА, Дня козацтва та Святої Покрови.

 

Народні прикмети

 • Яка погода на Покрову, такою буде і зима.
 • Якщо в цей день сніг не покрив землю — не покриє в листопаді та грудні.
 • На Покрову вітер — весна буде вітряна.
 • Відліт журавлів до 14 жовтня — бути ранній зимі.
 • Покрова накриває траву листям, землю — снігом, воду — льодом, а дівчат — шлюбним вінцем.
 • Якщо до цього дня не спадає з вишень листя — на теплу зиму, а звільниться — на сувору.
 • На Покрову віє вітер з півночі — зима буде холодна і з великими снігами, з півдня — буде тепла зима.
 • Якщо на Покрову випав сніг, то буде він і в Дмитрів день (8 листопада).

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також