16 днів боротимуться проти насильства

765 0

Ми у соцмережах:

16 днів боротимуться проти насильства

Сьогодні Рівненщина, як і вся Україна, долучилась до всесвітньої кампаніїї «16 днів проти насильства». До цієї ініціативи країна долучилася у 2001 році. Частиною цьогорічної кампанії став проєкт «Розірви коло».

-          З 25 листопада до 10 грудня уся громадськість активізовує свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства. «Розірви коло» - це відеоролик цьогорічної інформаційної кампанії, яка закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах, - розповів директор департаменту соцзахисту населення ОДА Олексій Шамак під час брифінгу, присвяченого цьогорічній акції.

На захід зібралися усі причетні, що виявляють та надають допомогу потерпілим від насильства, представники обласного департаменту соцзахисту населення, фахівці центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, поліцейські, педагоги та громадськість.

З початку року на Рівненщині надійшло 2540 повідомлень щодо насильства в сім'ї, з них від жінок - 2280, чоловіків - 226, дітей - 34. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість звернень зросла на 26%. Постраждалим надали психологічні консультації, деякі сім’ї поставили на облік, допомогли з одягом та взуттям, влаштуванні на роботу, в оформленні або відновленні документів, встановленні позитивних соціальних зв’язків.

В області діє «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги», який надає соціальні послуги особам, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, з можливістю проживання в ньому до 3-х місяців.

Вже  створили 9 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Вони діють при центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Розроблені також і корекційні програми для кривдників та постраждалих. Брагади діють у Березнівському, Гощанському, Дубенському, Сарненському районах та м.Острог.

Мобільна бригада створена і при поліції у Рівному. Це пілотний проєкт. Екіпаж поліцейських за кошти міжнародних донорів отримала службовий автомобіль та повне технічне оснащення. Їхньою безпосередньою роботою було – виявлення та оперативне реагування на домашнє насильство у родинах.

Профілактикою насильства у родинах займаються й громадські організації. На Рівненщині – це ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» та БО «Позитивні жінки міста Рівне». Вони проводять тренінги, лекції, навчання жінок обороні та інші заходи.

Найбільше планують працювати у селах. Адже у цій місцевості люди думають стереотипно: «Б’є – значить любить».

А поліцейські розповіли, що вже з наступного року у громадах запрацює проєкт «Поліцейський офіцер громади». Ця людина проживатиме у селі й знатиме його проблеми. Тому зможе ефективно запобігти насильству або ж оперативно на нього відреагувати.

Усі спікери закликали громадськість об’єднати зусилля та активно долучатися до заходів, спрямованих на протидію насильству.

Прес-служба Рівнеснької ОДА повідомляє, що міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію "16 днів проти насильства". Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства. 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також