Глобальні середні температури 2015 року, ймовірно, будуть найтеплішими в історії спостереження, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація (ВМО). Підвищення температур, за даними метеорологів, пов'язане із поєднанням сильного атмосферного явища Ель-Ніньо та глобального потепління, на яке впливають люди.
Мішель Жаро
Всесвітня метеорологічна організація заявляє, що за попередньою оцінкою, яку зробили на основі даних січня-жовтня, середня глобальна температура на поверхні в 2015 році становила на 0,73 градуса Цельсія більше за середні показники 1961-1990 років. Дослідники також виявили, що глобальні температури приблизно на один градус Цельсія вищі, ніж у період 1880-1899 років. Температура океану і рівень концентрації парникових газів в атмосфері також сягнули максимуму в 2015 році. «Це погана новина для планети», — сказав генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації Мішель Жаро.
Інші дослідники погоджуються, що останні дані ВМО посилюють думку, що викиди двоокису вуглецю, зокрема, від спалювання викопного палива, продовжують нагрівати Землю. «Відбиток потепління планети стає все більш очевидним майже в кожному куточку світу», — каже кліматолог Ед Хокінс.
Разом із потеплінням землі потепліли і океани. Температура у тропічній частині Тихого океану була на один градус Цельсія вище від середнього — це пов'язано із сильним Ель-Ніньо. Це синоптичне явище вважають одним із трьох найсильніших з 1950 року.
Рекордні температури 2015 року відчули у різних частинах світу. Китай заявив про найтепліший період із січня по жовтень. Для Африки цей рік був другим найтеплішим упродовж всього спостереження. Також були надзвичайно гарячі періоди в Європі, Північній Африці, на Близькому Сході і в інших місцях.