10.10.2003 10:10 Адміністратор
10310
0
Час від часу більшість з нас змушені звертатись до стоматолога. Тож сьогодні поговоримо про те, де найкраще лікувати та реставрувати зуби. Почнемо наш похід за здоровими зубами із державних поліклінік, переваги яких полягають у наявності безкоштовних послуг.
Дитяча стоматологічна поліклініка
Міська дитяча стоматполіклініка — єдина в місті. Школярі міста можуть також скористатись послугами стоматолога у стаціонарних стоматкабінетах, котрі працюють при 17 школах, проте, якщо з певних причин вони відвідувати їх не бажають, жодних обмежень для лікування зубів саме у поліклініці немає.
Як розповіла завідувачка профілактичного відділення Маргарита Михайловська, у поліклініці надають ввесь спектр стоматологічної допомоги: від лікування карієсу до хірургічної та ортодонтичної допомоги. Поліклініка оснащена сучасним обладнанням і, головне, лікують тут безкоштовно, що для 80% дітей, котрі не мають можливості лікуватися платно, дуже важливо.
За словами лікарів, дитячі зуби нині у значно гіршому стані, ніж у попередні роки. Пов’язано це і з природними чинниками — у воді, котру ми п’ємо, дуже мало фтору, і з поганим харчуванням — більшість сімей недостатньо споживають рибу. Тому в дітей псуються молочні зуби, котрі обов’язково потрібно лікувати, оскільки вони впливають на ріст постійних зубів. Все частіше зустрічаються агресивні форми карієсу, білі плями на зубах, порушення прикусу. Тому одним із основних напрямів роботи є вирівнювання зубів у дітей, яке найкраще проводити у 10-12 років. Варто знати, якщо дитина вибила один з передніх дорослих зубів, потрібно зберегти його і впродовж доби прийти до лікаря — цей зуб можна імплантувати, тобто вставити на попереднє місце, і він приживеться.
Поліклініка для дорослих
Головний лікар міської стоматологічної поліклініки Михайло Басюк розповів, що тут обслуговується практично все доросле населення міста, крім 25 тисяч жителів мікрорайону «Ювілейний», котрі лікують зуби в обласній стоматологічній поліклініці. У поліклініці працює 89 лікарів, запис до яких може здійснюватись по телефону. Поліклініка надає ввесь спектр стоматологічних послуг: пломбування різними матеріалами, художня реставрація, зняття зубних відкладень, пародонтальна хірургія, шинування рухомих зубів, відбілювання зубів, лікування пародонтиту, пародонтозу та інші. За останні роки поліклініка провела технологічне переоснащення, і нині усі її стоматологічні установки швидкісні й закордонного виробництва.
На повне безкоштовне лікування вітчизняними або з країн СНД матеріалами, крім дітей, мають право інваліди, пенсіонери, студенти, вагітні, жінки, котрі мають дітей до трьох років. Щоправда, інколи на певні види пільгового лікування існують чималі черги.
Усі інші категорії населення у зв’язку з недостатнім фінансуванням безкоштовно лікуються лише у межах гарантованого державою мінімуму. До нього входить: невідкладна стоматологічна допомога до виведення з гострого стану (гострий біль, гостре запалення, травма), стаціонарна допомога хворим із щелепно-лицьовою патологією (крім косметології), зубне протезування за маловитратними технологіями. Усі інші послуги, а також лікування з використанням дорогих закордонних матеріалів, проводиться на платній основі.
Варто знати різницю між пломбувальними матеріалами. Найдешевшими є звичайні цементи, гарантійний строк яких близько одного року. Міцнішими є композитні матеріали хімічного затвердіння, зазвичай німецького, американського виробництва — 2 роки гарантії. Найкращими і найдорожчими вважаються фотополімерні матеріали, гарантійний строк яких від двох до п’яти років, та склоіономерні матеріали.
Щодо цін. Накладання пломби при карієсі та його ускладненнях у міській стоматологічній поліклініці Евікролом коштує 6 грн., Крісталайном — 8,50 грн., Альфа-дентом — 9 грн., Мастер-дентом — 9,50 грн. Харизма (композит) без прокладки коштує 15 грн., Харизма (фотополімер) — 26 грн., Геркулайт (фотополімер) — 26 грн., Естет Х (фотополімер) — 39 грн. Лікування поверхневого чи середнього карієсу коштує 3 грн., глибокого — 4 грн. Лікування пульпіту (запалення нерва) форедентом: 12 грн. — однокореневий зуб, 14 грн. — двокореневий, 16 грн. — трикореневий, дексодентом — 16 грн., 18 грн., і 20 грн. відповідно, лікування пульпіту з пломбуванням каналів гутаперчею — 19 грн., 22 грн., і 25 грн. відповідно.
Художня реставрація (відновлення природної форми зуба при значному ушкодженні) коштує від 34 до 60 грн.
Протезування коронками сталевими — від 17 до 60 грн. залежно від якості та покриття коронки, пластмасовими — 15 грн., металопластмасовими — 60 грн., метало-фотополімерними — 120 грн., металокерамічними — 190 грн.
Литий зуб зі сталі коштує від 15 до 60 грн., пластмасовий в незнімному протезі з пластмаси — 12 грн.
Лікування захворювань ясен і пародонту унікальним приладом «Vector» коштує 350 гривень.
Приватні стоматологи
На сьогодні в Рівному працює понад 60 приватних стоматологічних кабінетів. Багато громадян віддають перевагу приватникам завдяки затишним приміщенням, сучасному обладнанню, уважнішому ставленню та відсутністю черг.
Щодо цін, то вони дуже різні й залежать від престижності клініки, спектра послуг, котрі вона надає, іменитості лікарів, району розташування.
Пломбування зубів у рівенських приватних кабінетах коливається у кого від 13-17 гривень, у кого початковою ціною є 30-40 гривень і знову ж таки залежить від виду й якості пломбувального матеріалу. Проте запломбувати зуб хорошим матеріалом цілком реально за гривень 25-30, фотополімером — за 40-60 грн.
Коронку можна поставити за 30 грн. — 50-65 у. о. залежно від матеріалу виготовлення чи покриття. Проте не всі кабінети самі виготовляють коронки, а можуть їх замовляти деінде. В цьому випадку процес їх встановлення може виявитися значно довшим.
Реставрація одного зуба у приватників у середньому коливається в межах 150-250 гривень і вище.
До речі, можна спершу проконсультуватися у хорошого лікаря (в середньому консультація коштує 4-5 гривень), а згодом підібрати лікування з огляду на ваше матеріальне становище.
Елітні послуги
Проте існують стоматологічні послуги, які не життєво необхідні, проте все ж мають місце. Про такі розповіла Наталія Майструк — лікар-ортодонт клініки стоматології «Майстер-Стом».
На зуб, приміром, можна встановити штучний чи натуральний діамант, щоб усмішка була особливо сяюча. Коштує це задоволення близько 100 гривень з вартістю штучної прикраси, котра тримається до п’яти років й ні їсти, ні говорити не заважає.
Можна вирівняти зуби практично у будь-якому віці й не лише з допомогою звичної металевої пластинки, а й сучаснішої технології — металевого чи пластмасового брекета, який допомагає навіть при вадах щелепи. Його вартість — 2 тисячі гривень за металевий, 3 тисячі — за пластмасовий. Причому сплачувати суму в клініці можна впродовж всього періоду лікування — від трьох місяців до 1,5 року залежно від складності випадку.
Можна зняти зубний камінь з допомогою ультразвуку — 7 грн. за один зуб, зняти наліт з зубів, тобто професійно їх почистити, що значно корисніше, аніж відбілювання — 7 грн. за один зуб.
Цікавими технологіями є радіовізіограф — цифрова відеокамера, з допомогою якої пацієнт на великому моніторі може сам побачити і оцінити стан своїх зубів та рентген з малою дозою опромінення, який можна застосовувати і дітям, і вагітним жінкам.
Врешті, бажаємо, щоб ця стаття вам знадобилася ще не скоро, а усмішка ваша була завжди широкою та сяючою.