Якщо випивати склянку березового соку в день протягом 3-4 тижнів, то людина відчуває приплив бадьорості, позбавляється від депресії й хронічної втоми.
Здавна відомо про цілющі властивості березового соку, який очищає організм від токсинів, підвищує тонус, зміцнює імунітет і допомагає протистояти інфекції. Також сік допомагає впоратися з авітамінозом, весняною депресією, повернути організму силу і бадьорість.
Березовий сік містить вітаміни групи В і макро- та мікроелементи: залізо, калій, кальцій, магній, натрій, фосфор, алюміній, марганець, мідь, цирконій, нікель, титан, стронцій, кремній, барій. Також сапоніни, органічні кислоти, дубильні речовини, фітонциди, вуглеводи, цукри (глюкоза, фруктоза, сахароза) та ефірні олії.
З лікувальною метою березовий сік можна пити мінімум двічі на день по півсклянки вранці та ввечері. Загалом можна пити від одного до двох літрів на день.
Березовий сік:
- володіє сильною антиоксидантною дією;
- підвищує опірність до вірусних інфекцій, вбиває бактерії та мікроби;
- відновлює сили, покращує обмін речовин і тонізує нервову систему;
- сік показаний при серцево-судинних захворюваннях, онкології;
- при ожирінні різного ступеня;
- при хворобах суглобів та хребта (радикуліт, ревматизм, артрити, артроз, подагра);
- при ураженнях дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, туберкульоз);
- очищає кров, підвищує рівень гемоглобіну;
- виводить шлаки, солі важких металів, токсини, продукти розпаду та інші шкідливі речовини;
- нормалізує кислотність шлунка і кишкову мікрофлору;
- при інтоксикації будь-якого походження;
- покращує функцію нирок при пієлонефриті.
Застосовуючи зовнішньо березовий сік, можна позбутися пігментних плям на шкірі, ран і виразок, вугрів і гнійників, вилікувати екзему, запалення, фурункули.
Березовий сік тонізує шкіру, усуває зайву жирність. Його застосовують для поліпшення росту волосся, зменшення його ламкості, усунення лупи – для цього сік втирають у шкіру голови.
Протипоказанням є алергія на пилок сережок берези та індивідуальна непереносимість. Сік не бажано давати немовлятам до півроку, а також людям із сечокам'яною хворобою.
Зберігають свіжозібраний сік у холодильнику не більше двох діб. Для подальшого зберігання його заморожують або консервують.
Консервований березовий сік
До 3 л свіжого соку додати 100 г цукру і 1 нарізаний лимон. Прокип’ятити на повільному вогні в емальованому посуді 5 хв. Закрити металевими кришками в стерилізовані банки.
Березовий квас на дріжджах
Нагріти сік до 35°С, додати дріжджі (15 г на 1 л соку), трохи родзинок, лимонної цедри. Закрити щільною кришкою і настоювати 7 днів.
Березовий квас без дріжджів
У трилітрові банку оку покласти шматочки підсушеного житнього хліба. Для аромату покласти листя смородини і вишні. Прикрити банку марлею, настоювати 14 днів.
Газований напій
Трилітрову банку соку потримати в теплі 2 дні. Додати 6 ч. л. цукру, трохи родзинок і цедри лимона. Закрити кришкою і потримати ще 2 дні. Виходить приємний газований напій. Якщо процес бродіння буде активним, відкрити кришку або використовувати кришку з отвором. Щоб зменшити процеси бродіння, напій зберігають у холодильнику.