Відео, як чоловіки тримають лебедя за горло, щоб сфотографуватися, оприлюднили у Мережі. Орнітологи попереджають: птах після таких насильницьких дій може загинути. Ті, хто робили фото, тепер – під прицілом правоохоронних органів.
Про це йдеться у ТСН.16.45.
Все відбувалося біля водосховища Хмельницької АЕС, куди пернаті злітаються на зимівлю із різних куточків світу.
Відео, де птаха хапають за горло і тримають, щоб не вирвався, а той намагається хоч би лапами відпихнутись – викликало шквал обурення. А відбувалося все біля водоймища Хмельницької атомки. Сюди на зимівлю щороку злітаються десятки видів пернатих з Латвії, Угорщини, Франції.
«Кормова база є достатньою, і тепла вода, щоб пережити зиму дуже важливо, щоб вони не замерзли і не померли від голоду», — пояснює керівник відділу охорони навколишнього середовища Хмельницької АЕС Олександр Левицький.
Але замість того щоб безпечно пережити морози, птахи нерідко опиняються в небезпеці, обурюються на атомці.
«Ловлять за шию і це може травмувати, а максимум взагалі може загинути. Це не нормально», – каже місцевий орнітолог.
Орнітолог Віктор уже 15 років спостерігає за птахами, зокрема й тут. Зізнається, що йому з колегами теж іноді доводиться брати до рук лебедів, проте цьому вони спеціально вчилися, щоб пернатим було менше стресу. А потрібне це – для науки. Лебедів кількують, щоб вивчити їх міграцію та популяцію. А після зустрічі любителів фото птах може скоро загинути у дикій природі.
«Може крило пошкодити, вивернути його, навіть поламати. Там же у пташки трубчаста кістка, вона дуже слабка», – каже орнітолог.
А потім, пояснює вчений, під загрозою опиняється потомство, та й для людини чіпати лебедя – небезпечно. «Він може вдарити людину та перебити кістку руки. Це такий сильний удар», - додає Віктор.
Але, схоже, цього разу лебідь був беззахисний перед людиною, кажуть орнітологи, подивившись це відео. Нині у соцмережах встановлюють імена героїв ролика. Проводить перевірку та поліція.