Відповідь — у природних процесах старіння, які впливають на структуру та еластичність тканин.
Як пояснюють пластичні хірурги, насправді ніс не росте. Зовнішній вигляд його змінюється через вікове зниження вироблення колагену, що призводить до зниження еластичності шкіри. Кінчик носа опускається сильніше, створюючи ілюзію, що він стає довшим. Кісткові виступи помітніші, тому що м’які тканини й жир навколо кісток і хрящів стоншуються.
Людський ніс складається з кісткової, хрящової, м’язової структури та шкіри. З плином років кістка піддається розсмоктуванню, тому вся конструкція під впливом сили тяжіння зсувається.
Щодо вух, то насправді змінюються тільки їхні мочки. Ми старіємо, і м’які тканини всередині них втрачають тонус і еластичність. І якщо ви любите важкі сережки, результат цього процесу буде помітнішим. Як пояснили експерти, вуха досягають приблизно 90% від розміру дорослих на той час, коли дітям виповнюється 8 або 9 років. Саме тому діти здаються більш «вухатими», але якщо ви виміряєте вухо 10-річної дитини та її батьків, заввишки й завширшки вони будуть однакового розміру.