ДБР: «пакет» послуг поліцейського та старости з Рівненщини вартував для ухилянтів майже 100 тисяч гривень

738 0

Ми у соцмережах:

ДБР: «пакет» послуг поліцейського та старости з Рівненщини вартував для ухилянтів майже 100 тисяч гривень

Працівники ДБР затримали та повідомили про підозру правоохоронцю з Дубенського району, який налагодив схему уникнення мобілізації для чоловіків призовного віку.

Правоохоронець штучно відкривав проти ухилянта кримінальне провадження, в якому той повністю розкаювався та визнавав вину. Злочин обирали не надто тяжкий і, враховуючи, чистосердечне розкаяння, псевдозлочинці отримували по 1-2 роки умовного терміну. Таким чином, на час слідства, а також відбування покарання, призов на військову службу не відбувався.

Подібний «пакет» послуг вартував орієнтовно 100 тис. грн.  У випадку, якщо такий «клієнт» уже перебував у розшуку призовників, виключення із системи вартували додатково ще 6500 грн.

ДБР повідомляє, що правоохоронець співпрацював із старостою однієї із сільрад, до повноважень якого входить видача повісток чоловікам призовного віку. Представник влади знайомив «бажаючих» із правоохоронцем, а за це отримував свою частку. Нині вирішується питання щодо повідомлення посадовцю про підозру та встановлюється повне коло осіб, що могли бути причетними до вказаного злочину.

Схема працювала із березня 2024 року. Наразі встановлено щонайменше 5 «успішних» угод, які вдалося провернути зловмисникам. Правоохоронця було затримано «на гарячому» після одержання частини хабаря. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також