Депутати облради не здатні захищати інтереси області

755 0

Ми у соцмережах:

Депутати облради не здатні захищати інтереси області

На позачерговій сесії обласної ради депутати майже одноголосно на догоду декільком десяткам нелегальних копачів відмовили двом підприємствам у можливості легально видобувати бурштин.

копачи

Чоловіки, які приїхали на сесію облради із Сарненського та Березнівського районів, категорично заявляли: дадуть підприємствам дозвіл на видобуток бурштину — буде війна, бо люди злі. "Нам теж жити хочеться, — говорили ці пікетувальники, які згодом прийшли у сесійну залу. — А то у людей у кишенях порожньо, а бандюки при владі матимуть все"
Ситуація, коли депутати обласної ради відмовляються захищати інтереси мешканців Рівненщини на догоду тих чи інших вузьких інтересів, виникла на сесії облради не вперше. Нагадаємо, що уже на першій сесії обласної ради депутати на догоду своїм політичним "босам" з Києва обрали недосвідченого та нікому невідомого представника малочисельної фракції Радикальної партії Ляшка Володимира Ковальчука, відсутність політичного та життєвого досвіду якого стала очевидною майже відразу. Не проходить й тижня в області, щоб "призначений" голова облради не потрапляв у халепи чи не вчиняв дурниць. Однак досі недолугість голови обласної ради та безхарактерність депутатів обласної ради не так гостро торкалася інтересів мешканців Рівненщини. Під час позачергової сесії очевидним був їхній страх перед декількома десятками нелегальних копачів, які сиділи у залі, а також тиск депутата Верховної Ради України від Батьківщини Сергія Євтушка, який також був присутній на сесії. І це призвело до того, що обласний та державний бюджет можуть недоотримати значні кошти від легального видобутку бурштину. Так, за словами директора ПАТ "ДАК Українські поліметали" Костянтина Лісничого Інститут геологічних наук України підтвердив, що на території Рівненської області залягають значні поклади бурштину. Тож його легальний видобуток міг забезпечити близько 6 мільярдів гривень до бюджету області. — Йдеться про 100 тисяч гектарів, де є бурштин. Рівненщина на цьому могла б заробляти 6 млрд. грн. щороку, якби був легальний видобуток, — зазначив на президії обласної ради Констянтин Лісничий. Що це дало б для Рівненщини? Сьогодні область витрачає близько 20 мільйонів на реконструкцію та переобладнання лікарні, а на ремонт одного кілометра дороги — близько 3-4-х мільйонів. Тож якби область отримувала щороку 6 мільярдів гривень, то вже за перший рік легального видобутку бурштину на Рівненщині були б кошти на ремонт усіх доріг та лікарень в районах. Причому відремонтованими були б не лише лікарні та дороги північних районів, але й півдня та центру області. Однак усе це стало неможливим через страх депутатів обласної ради взяти на себе відповідальність та відстояти легальний видобуток бурштину.
Сергій ТКАЧЕНКО.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також