До безпритульних тварин приїде перевірка

1216 1

Ми у соцмережах:

Нещодавно зоозахисники збиралися за одним столом, аби обговорити питання захисту безпритульних собак та котів

Рівненські депутати 14 травня відвідають стерилізаційний центр, щоб перевірити, чи справді там погано утримують безпритульних тварин. Адже у цьому їх запевняють громадські активісти, які уже більше року конфліктують із новою керівницею центру стерилізації Наталією Ющук. Захисники тварин уже зібрали 300 підписів під петицією про звільнення керівниці стерилізаційного центру.

Міська рада створила тимчасову робочу комісію на чолі з депутатом Романом Яворським, до складу якої увійшли депутати, представники комунального підприємства, зоозахисники. Комісія має надати міській раді пропозиції, як покращити роботу стерилізаційного центру.

Керувати центром стерилізації Наталія Ющук почала у липні 2018 року. Її обрали на загальних зборах організацій, які займаються допомогою безпритульним тваринам. До цього вона й сама була зоозахисницею. Однак з часом частина активістів почала приїздити до центру стерилізації, на базі якого планують побудувати повноцінний притулок, та влаштовувати там суперечки.

Світлана Сидоренко, представниця ГО «Зооварта»:

— Нам потрібно побачити усю документацію центру. Хочемо отримати журнал, де зазначається про стерилізацію та відлов тварин. Адже усе це відбувається за бюджетні кошти. Бо за нашою інформацією, у притулку відбувається безлад. Є підозра, що через це гинуть тварини.

Олег Карпяк, член комісії:

— Пам’ятаю, як активісти приходили до міської ради із проханням створити притулок для безпритульних тварин. Однак міський голова скептично поставився до цієї ідеї, бо будівництво притулку може затягнутися на роки. Але тоді активісти запевняли, що місто має виділити лише землю, а вони знайдуть грантові кошти на будівництво притулку та його функціонування. Були такі, які запевняли, що за свій кошт возитимуть корм для тварин. Минуло дуже багато часу. Ніякого притулку не побудовано, ніяких грантових коштів, які обіцяли активісти, теж немає. На тому місці, де має бути притулок, працює лише центр стерилізації, на який з бюджету міста постійно виділяються гроші.

До речі, за останніми підрахунками, будівництво повноцінного притулку для тварин обійдеться у 8 мільйонів гривень. А утримання стерилізаційного центру, який є комунальною власністю, обходиться міському бюджету у 800 тисяч гривень на рік. Міський голова Володимир Хомко нещодавно висловився за те, що цей центр треба зняти з балансу міста і віддати у користування зоозахисних організацій, щоб вони самі вирішували там питання і конфлікти.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також