"Доступні ліки" по паперовому рецепту можна отримати лише до 23 березня

1184 0

Ми у соцмережах:

За звичними паперовими рецептами по програмі "Доступні ліки", придбати ліки у рівненських аптеках можна буде лише до 23 березня включно. Ця домовленість досягнута під час оперативної наради під керівництвом начальника управління охорони здоров’я Рівне Віктора Іськіва з представниками аптечної мережі та головними лікарями закладів охорони здоров'я міста.

Надалі аптеки та заклади охорони здоров’я Рівного готуються до впровадження е-рецепту за програмою “Доступні ліки” з 1 квытня 2019 року. А саме – готують звітність з відпуску лікарських засобів, відшкодовують кошти аптекам. Решта ліків, що не входять до програми "Доступні ліки" можна буде, як і раніше придбати за паперовими рецептами.

Починаючи з ІІ-го кварталу 2019 року управління програмою реімбурсації "Доступні ліки" перейде від Міністерство охорони здоров'я України до НСЗУ Національна служба здоров'я України та взаємодія всіх учасників програма переходить в електронний формат.

Управління охорони здоровя м.Рівне повідомляє, як на практиці це буде працювати.
1.Пацієнт прямує до свого лікаря, з яким має укладену діючу декларацію;

2. Лікар використовуючи відповідний функціонал з МІС, виписує пацієнту електронний рецепт, що потрапляє до системи eHealth:

3. Пацієнт отримує номер рецепту та код авторизації (знадобиться при отриманні ліків в аптеці) у вигляді СМС. Для пацієнтів, що не мають мобільного телефону, лікар роздруковує консультативний висновок з вказанням номеру електронного рецепту;

4. Пацієнт прямує до аптеки, що приймає участь у програмі "Доступні ліки" (має діючу угоду з НСЗУ), яку він визначить за відповідною фірмовою наліпкою або ж знайшовши її на сайті програми "Доступні ліки";
Пацієнт називає працівнику аптеки номер рецепту, отриманий смс-повідомлення та (або) зазначений у консультативному висновку.

5. Провізор, користуючись відповідним функціоналом системи яка підключена до системи eHealth, знаходить електронний рецепт пацієнта, та відпускає ліки;
Працівник аптеки вводить номер рецепта в інформаційній системі підключеній до ЦБД eHealth. Система перевіряє валідність номеру рецепту. Якщо номер невалідний, система повертає працівнику аптеки повідомлення про помилку. Якщо номер валідний, то система повертає працівнику аптеки інформацію, зміст якої залежить від статусу рецепту.

Отримавши необхідну інформацію про рецепт, працівник аптеки пропонує пацієнту на вибір (за наявності). Пацієнт здійснює вибір або відмовляється від отримання лікарського засобу. Якщо пацієнтом здійснено вибір, працівник аптеки фіксує цей вибір в системі та зазначає кількість упаковок. Тоді статус рецепту змінюється на ON HOLD (заморожено).

Зафіксувавши вибір лікарського засобу, працівник аптеки переходить до відпуску. Система запитує код підтвердження ЛЗ за рецептом. Працівник аптеки запитує цей код у пацієнта. Пацієнт може відмовитися називати код підтвердження, таким чином відмовляючись від отримання лікарських засобів. В такому випадку працівник аптеки переводить рецепт в статус ACTIVE (активний). Якщо ж пацієнт називає код підтвердження, працівник аптеки вводить цей код в систему і скріплює цю дію своїм ЕЦП, як працівника ціє аптеки. Після цього рецепт переходить в статус COMPLETED, а зазначений вище набір даних додається до відповідного запису про рецепт в реєстрі рецептів.

6. Аптека отримує оплату за відпущені ліки від НСЗУ на свій розрахунковий рахунок.

Таку модель реалізації програми "Доступні ліки" представив представник МІС Helsi для головних лікарів ЗОЗ м. Рівне, функціонал якої з 1 квітня дозволить лікарям "первинки" виписувати електронний рецепт.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також