Після свят із залишків їжі — м’яса, ковбаси, оливок, овочів — можна приготувати смачну солянку. Основний інгредієнт — м’ясний, рибний чи грибний бульйон. Ця страва недаремно користується особливою популярністю після зимових свят — попри те, що солянка ситна, її смак із кислинкою доречний після тривалих гостин.
Залежно від того, що ви додаватимете в солянку, ви отримаєте різні рецепти цього супу: рибна, з ковбасою, з капусти, з грибами, овочева, по-грузинськи, домашня.
Найпопулярніший рецепт солянки — класичний. Але не варто боятися замінювати компоненти і змішувати їх на свій смак. Або ж просто використовувати те, що у вас є.
Для приготування класичної солянки на чотири порції будуть потрібні: 1,2 літра (близько 5 склянок) нежирного м’ясного або курячого бульйону; велика цибулина, морква та картопля; 70 грамів бекону або грудинки; 100 грамів копченої ковбаси зі свинини; 160 грамів курячого м’яса; 3 великих солених огірки; томатна паста; паприка.
Починаємо готувати солянку з варіння бульйону. А тим часом нарізаємо кубиками шинку, ковбасу, цибулю, солені огірки. Після цього три види м’яса кидаємо в бульйон і варимо 15–20 хвилин на слабкому вогні. Починаємо готувати засмажку. На розігріту сковорідку наливаємо олію і всипаємо нарізану цибулю. Цибулю обсмажуємо до золотистого кольору і додаємо дві-три столові ложки томатної пасти. Перемішавши, вливаємо в суміш чотири столові ложки готового бульйону. Засмажку залишаємо тушкуватися на слабкому вогні приблизно 5 хвилин. Коли вона буде готова, висипаємо вміст у бульйон і додаємо оливки, розрізані навпіл.
Далі солимо і перчимо страву, перемішуємо, доводимо до кипіння, закриваємо кришкою і варимо на слабкому вогні ще 10 хвилин. Перед вживанням солянка повинна настоятися 15–20 хвилин. Для подачі на стіл можна приправити страву половиною лимона, дрібно нарізаним кропом, сметаною (за бажанням).