На вулиці Макарова, обіцяє голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, через два роки буде спорткомплекс, про який досі тільки мріяли.
Багато хто не вірив, що це можливо — будувати у Рівному сучасний спорткомплекс міжнародного зразка. Ще десять років тому, коли обласні посадовці, тільки почали про це говорити, цей проект називали фантастичним. І справді, невдовзі його поклали у шухляду і забули. І тільки зараз виявилося, що зробити це цілком реально.
Минулого вівторка територію майбутнього спортивного комплексу, подібних за масштабом до якого в Західній Україні досі нема, почали обгороджувати. Зараз тут, на ділянці на вулиці Макарова площею 11 гектарів, яка належить обласній дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву, достигає городина рівнян. Людей завчасно попередили про початок будівництва й необхідність якомога швидше зібрати врожай. Якщо хтось не встигне, голова РОДА Олексій Муляренко обіцяє особисто компенсувати його вартість. Бо вже за два тижні тут запрацює землерийна техніка: зніматимуть шар чорнозему й почнуть забивати палі та виконувати бетонні роботи.
Перша черга спорткомплексу передбачає спорудження універсальної спортзали для ігрових видів спорту з трибунами на 3000 глядацьких місць, де можна буде проводити змагання обласного, державного та міждержавного рівня. Передбачається, що комплекс буде багатофункціональним, тобто збудований так, що крім спортивних змагань, у ньому можна буде проводити і концерти, і виставки, конференції та інші заходи.
- Працюватимемо у дві зміни, щоб встигнути освоїти до кінця року виділені кошти, - розповідає Юрій Корнійчук, керівник фірми «Архітектурне бюро «Янкор», яка є генеральним підрядником будівництва. – Раніше будували дитячі садки та школи в області, це наш перший такий великий об’єкт. Усю необхідну техніку візьмемо в оренду.
Земельна ділянка закріплена за обласною спеціалізованою дитячо-юнацькою спортивною школою олімпійського резерву, де зараз займається близько 800 спортсменів. Та нормальні умови для занять уже багато років відсутні, - юні спортсмени тренуються в кількох закладах у різні зміни.
Тож, як запевнив голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко, споруду передусім будуть використовувати саме для рівненських спортсменів. Нова спортивна арена дозволить збільшити удвічі кількість вихованців і дасть змогу заробляти на своє утримання.
Якщо зараз утримання СДЮШОР як обласного комунального закладу обходиться обласній раді у 6 мільйонів гривень на рік, то після відкриття спорткомплексу передбачається, що витрати на утримання зростуть до 10 мільйонів на рік, проте він зможе заробляти близько 15 мільйонів, тобто працюватиме з прибутками.
Перша черга спорткомплексу обійдеться у 300 мільйонів гривень і має бути завершена у жовтні 2020 року. На цей рік передбачено 50 мільйонів гривень, 5 з яких виділив обласний бюджет, Державний фонд регіонального розвитку виділив 30 мільйонів, ще 15 млн – державна субвенція на спорудження великих спортивних арен.
- Будівництво великих спорткомплексів – це нова державна програма, - продовжує Олексій Муляренко, - вона охоплює шість областей України. І поки в інших тільки-но готують документацію, у Рівному вже починають будувати. Можливо, наприкінці року нам виділять додаткове фінансування.
Варто згадати, що про будівництво Палацу спорту на вул. Макарова обласна влада розповідала ще у 2009 році, тоді тут збиралися збудувати Льодовий палац. Зараз про льодову арену не йдеться взагалі. Якщо держава у найближчі роки продовжить фінансування будівництва палаців спорту, то після відкриття першої черги у Рівному може розпочатися будівництво другої, адже площа ділянки дозволяє це зробити, та й комунікації уже будуть підведені.
Олексій Муляренко припускає, якщо буде державна цільова програма підтримки басейнів, то і в нас можуть збудувати 50-метровий плавальний басейн.
- Я допускаю участь у такому будівництві приватного капіталу, - розмірковує пан голова. - Крім басейну, це може бути, наприклад, готель, аквапарк, спортивна інфраструктура, але не житлове будівництво.
Зараз на Рівненщині будують і ремонтують загалом 125 різних спортивних об’єктів. Спорткомплекси будують у Сарнах, Дубровиці та Здолбунові. У Зарічному, Костополі та Дубні ремонтують футбольні поля. У багатьох населених пунктах області до початку нового навчального року облаштовують нові шкільні спортивні майданчики.
Олександра Скрипник.