Ігор Шайхет, Андрій Стріхарський: блокчейн у бізнесі – застосування та можливості

745 0

Ми у соцмережах:

Ігор Шайхет, Андрій Стріхарський: блокчейн у бізнесі – застосування та можливості

Блокчейн – це інноваційна технологія, яка застосовується у різних сферах бізнесу. Як пояснює бізнес-аналітик Ігор Шайхет, її суть полягає у створенні розподіленого реєстру, схожого на колективний документ Google. Доступ до нього мають лише учасники мережі блокчейну, які мають відповідні дозволи. Кожна зміна в реєстрі підлягає схваленню безліччю комп'ютерів - вузлів, що забезпечують надійність та безпеку. Цього не завжди можна досягти за допомогою традиційних методів.

Але експерт у галузі фінтеху Андрій Стріхарський радить врахувати, що блокчейн підходить не для всіх завдань через обмеження масштабування. Наприклад, він може бути неефективним для обробки величезної кількості транзакцій, таких як платежі з використанням Visa.

Тим не менш, фахівці вважають, що завдяки своїй надійності та безпеці, блокчейн може знайти застосування у бізнесі для оптимізації та захисту операцій.

Унікальність управління ланцюгами постачання за допомогою блокчейну – Шайхет Ігор

Ланцюги постачання - це складні системи, які забезпечують переміщення товарів від виробників до споживачів. В умовах глобалізації імпорту та експорту контроль над ними стає більш складним. Однією з головних проблем, на думку Шайхета Ігоря Олеговича, є відсутність прозорості та єдиної системи обліку.

Існуючі системи ланцюгів постачання часто використовують незалежні централізовані бази даних, що робить складним перевірку інформації та контроль над процесами. Це ускладнює завдання керуючих ланцюгами постачання і може зробити його неефективним.

- Блокчейн як технологія може вирішити цю проблему. Він є децентралізованим реєстром, у якому всі учасники ланцюга постачань можуть записувати інформацію за наявності відповідних дозволів. Це створює єдину безпечну систему, – розповідає Ігор Шайхет.

Представниця бізнесу Аліса Стріхарська каже, що застосування блокчейну особливо актуальне для ланцюгів поставок у фармацевтичній та харчовій індустріях. Це важливо, тому що підроблені медпрепарати або продукти невідповідної якості можуть становити загрозу здоров'ю та безпеці споживачів. А блокчейн дозволяє точно і швидко відслідковувати джерело проблеми.

Блокчейн у регулюванні: ефективне співробітництво та економія ресурсів – Андрій Стріхарський

У світі існує безліч регулюючих органів, які займаються контролем у різних галузях - від страхування до кредитування та управління. Однак взаємодія з ними може бути складною та вимагати значних зусиль з боку бізнесу. Це з власного досвіду знає Аліса Стріхарська, бо стикалася у своїй роботі з такою проблемою. Вона підтверджує, що аудит та надання необхідних даних можуть часто зупиняти роботу на тривалий час та вимагати масу ресурсів.

– Тут блокчейн приходить на допомогу. Одна з компаній R3 розробила інноваційний підхід до спрощення процесів регулювання, особливо у фінансовій сфері. Замість зберігання фізичних документів, схильних до ризику змін, втрати або фальсифікації, платформа Corda R3 побудована на технології блокчейн. Corda дозволяє регулюючим органам отримати доступ до записів фінансових транзакцій у режимі реального часу. Такий підхід суттєво спрощує процеси нагляду та співробітництва,– пояснює Андрій Стріхарський.

Технологія блокчейну в сучасному фінансовому світі – Ігор Шайхет, Андрій Стріхарський

Фахівці вважають, що фінансовий сектор – одна з найперспективніших галузей для інтеграції технології блокчейну.

Криптовалюта, яка стала невід'ємною частиною фінансового світу, доводить, що блокчейн здатний змінити сферу фінансів як інвестиційний вектор, зазначає Ігор Шайхет. Андрій Стріхарський додає, що завдяки блокчейну, що лежить в основі криптовалюти, фінансова індустрія може забезпечити більш високий рівень захисту даних користувача, оптимізувати міжнародні транзакції. Ця технологія також здатна створити реєстр валюти, який допоможе ефективно боротися із шахрайством та злочинами.

Створення незмінних реєстрів, захист даних користувачів, покращення міжнародних транзакцій та підвищення ефективності нормативного нагляду – це лише частина потенціалу блокчейну у фінансовій індустрії. Шайхет Ігор Олегович упевнений, що компанії, які впроваджують цю технологію, можуть розраховувати на скорочення витрат та покращення конкурентоспроможності.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також