Кардіологи назвали п`ять звичок, від яких варто відмовитися, щоб жити довше

10087 0

Ми у соцмережах:

колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Лікарі назвали шкідливі звички і дали поради, як їх позбутися.

Якщо ви почнете дбати про здоров’я у 30-40 років, це допоможе вам зберегти здорове серце у 60 і 70, кажуть кардіологи. Однак і в 60 ще не пізно змінити спосіб життя, відмовившись від шкідливих звичок, пише Parade.
Видання наводить слова керівника кардіологічного відділення медичного центру Hackensack Meridian Southern Ocean Medical Center Махеша Текрівала, який порівняв здоров’я серця з фінансовим благополуччям.

- Я кажу своїм пацієнтам: так само, як у вас є пенсійний фонд, у вас має бути фонд здоров’я, - заявив Текрівал. 

Видання назвало 6 звичок, від яких треба відмовитися, щоб надовше зберегти здорове серце.

 1. Тривале сидіння

За словами сертифікованого кардіолога Рігведа В. Тадвалкара, найбільш шкідлива звичка для серця - це надто довге сидіння. Найпідступніше те, каже він, що навіть ті, хто регулярно займається спортом, можуть вести сидячий спосіб життя.
-  Навіть якщо ви тренуєтеся, але проводите більшу частину дня сидячи, ризик серцевих захворювань зростає, - попередив Тадвалкар.
Він перелічив наслідки сидячого способу життя: збільшення ваги, поганий кровообіг, підвищений артеріальний тиск, розвиток інших факторів ризику серцевих хвороб.
Кардіолог компанії VitalSolution Бредлі Сервер радить залишатися в русі, зокрема виходити на прогулянку, кататися на велосипеді, плавати, виконувати фізичну роботу по дому.
Якщо ж у вас сидяча робота, потрібно вставати і розминатися щогодини, робити короткі прогулянки або працювати стоячи.
- Навіть незначна активність, як-от ходьба під час телефонної розмови чи кілька вправ з вагою власного тіла, корисна, - зазначив фахівець. 
2. Куріння
Куріння збільшує ризик утворення тромбів і накопичення бляшок у судинах, що може призвести до інфаркту, попереджує Текрівал.
Куріння зменшує кількість кисню в крові, підвищує тиск і навантаження на серце, значно збільшує ризик серцевих захворювань.
Кинути курити якнайшвидше - це найкращий подарунок для вашого серця, вважають кардіологи.
3. Незбалансоване харчування
За словами Текрівала, харчування з високим вмістом насичених жирів, цукру і солі "змушує серце працювати на знос". Це загрожує зайвою вагою, підвищеним рівнем холестерину, високим кров’яним тиском.
Тому, щоб серцю було легше, варто їсти більше овочів, фруктів, цільнозернових продуктів і корисних жирів. Щодо солі, то її кількість потрібно обмежити до 2300 мг на день, а ще краще - до 1500 мг, кажуть кардіологи.
4. Хронічний стрес
За даними дослідження 2020 року, стрес є вагомим фактором ризику серцевих хвороб. Кардіолог Тадвалкар стверджує, що хронічний стрес підвищує тиск і спричиняє запалення.
Щоб зменшити стрес, він радить не ігнорувати фізичну активність, використовувати глибоке дихання, якомога більше гуляти на свіжому повітрі.
5. Ігнорування профілактичних оглядів
Кардіологи застерігають: високий тиск – "тихий вбивця", який не має симптомів.
- Регулярний огляд у лікаря допоможе виявити проблеми до того, як вони переростуть у серйозне захворювання, - каже Текрівал.
Лікарі рекомендують перевіряти тиск, холестерин і рівень цукру хоча б раз на рік.
6. Неправильний підхід до здоров’я
Люди після інфаркту часто шукають чудодійні ліки, але жодної магічної пігулки не існує, наголошують кардіологи.
- Не концентруйтеся на швидкому схудненні чи модних дієтах. Зосередьтеся на майбутньому, - радить лікар Сервер.
За його словами, для цього потрібно більше рухатися, проводити час із родиною, дотримуватися здорового харчування, а також не ігнорувати призначеного лікування.
- Коли ви змінюєте мислення, здорові звички перестають бути покаранням і стають інструментами для досягнення довгострокових цілей, - наголосив кардіолог.
Раніше УНІАН розвінчав міфи про продукти, які не можна їсти гіпертонікам. Експерти розповіли, що багато із "заборонених продуктів" містять важливі поживні речовини, які знижують кров'яний тиск і покращують довгострокове здоров'я серця. 
Дієтологи назвали 6 продуктів, які не варто виключати з раціону при гіпертонії. Це, зокрема, банани, авокадо, заморожені фрукти і овочі, нежирний грецький йогурт, горіхи, соєві продукти.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також