Катастрофічні наслідки: як вплинула пандемія коронавірусу на лікування раку

552 0

Ми у соцмережах:

Катастрофічні наслідки: як вплинула пандемія коронавірусу на лікування раку

Всесвітня організація охорони здоров'я оцінила вплив пандемії COVID-19 на лікування онкологічних захворювань

 У ВООЗ вважають, що наслідки виявилися катастрофічними, заявив глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге.

За даними ВООЗ, на ранніх етапах пандемії перебої в наданні допомоги при неінфекційних захворюваннях спостерігалися в 122 зі 163 країнах світу, повідомляє РБК-Україна.

При цьому в третині країн Європейського регіону такі перебої повністю або частково стосувалися надання онкологічної допомоги.

"Цифри говорять самі за себе. У 2020 році рак був діагностований у 4,8 млн жителів Європи. Це 13 тисяч осіб за день, 546 осіб за годину, 9 осіб за хвилину", - заявив Клюге.

Він зазначив, що обмеження поїздок і навантаження на системи охорони здоров'я, які були зайняті боротьбою з коронавірусом, призвели до перебоїв у наданні онкологічної допомоги. Це прямо позначається на шанси вилікуватися і на виживаності сотень тисяч хворих.

У зв'язку з цим ВООЗ запустила Загальноєвропейську ініціативу з боротьби з раком. Вона передбачає п'ять складових: профілактику, раннє виявлення, загальний доступ до діагностики та лікування, паліативну допомогу і особливу увагу до даних.

"Сьогодні ми можемо намітити перед собою новий шлях, з користю застосувати досвід пандемії та активізувати заходи з профілактики та боротьби з раком. Ми не можемо ліквідувати рак, але ми можемо зробити так, щоб він перестав призводити до смертельного результату", - додав Ханс Клюге.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також