Хто мітить на голову Рівного?

7768 0

Ми у соцмережах:

Хто мітить на голову Рівного?

Про політичні передвиборчі розклади в області і Рівному я вже писав. Але найбільш ласий шматок місцевої влади, це посада міського голови Рівного. Ще остаточно не зрозуміло, які території приєднаються до Рівного. Як мінімум — це буде Квасилів, як максимум — Обарів, Городок, Колоденка, Городище, Біла Криниця і Бармаки. Нові території змінять кількість виборців, але не вплинуть суттєво на розклад сил. Села не дуже обізнані у місцевих рівненських розкладах, голосуватимуть навмання. Або «за свого кандидата», якщо такі будуть. Тому в цій статті беру до уваги ті прізвища, які обговорюють в політичній тусовці Рівного.

А почати статтю, як і попередні політичні огляди, хочу цитатою з фантастичного роману Гаррі Гаррісона «Сталевий щур». Зрештою, 2020 — це рік щура, а посада міського голови — це посада головного …у місті.

«Те, як я живу, настільки не схоже на життя переважної більшості людей, що навряд чи в нашому суспільстві змогли б мене зрозуміти. Ми живемо у світі, де саме слово «злочин» давно втратило своє значення. Один з моїх девізів говорить: «Таємне потрібно робити відкрито». Фокусники це називають відвертанням уваги. Дайте людям подивитись на те, що ви від них хочете сховати».

Хомку може завадити другий тур

Упевнений, що Володимир Хомко піде на вибори міського голови і має непогані шанси вчетверте бути обраним на головну посаду в місті. Єдине, що може завадити нинішньому голові, — це вибори в два тури.

Якби міського голову обирали простою більшістю голосів в один тур, я був би готовий поставити свою місячну заробітну плату на перемогу Хомка. Але згідно з Виборчим кодексом, вибори міських голів у містах, де більш ніж 90 тисяч виборців, відбуваються у два тури. І це є головною проблемою нинішнього керівника міста.

Як свідчать дані соціологічних опитувань, до яких я мав доступ в останні 5-6 місяців, Володимир Хомко має найвищий рейтинг серед всіх потенційних кандидатів. Але має й найвищий антирейтинг. Що не дивно для політика, який вже 12 років перебуває на посаді. Нинішню ситуацію Хомка можна порівняти із ситуацією, в якій опинився Петро Порошенко на минулих президентських виборах. Вийти в другий тур — не проблема. Але є велика ймовірність програти будь-якому «молодому і перспективному» кандидату в другому турі. Винятково через бажання бачити нові обличчя. Це звичайне емоційне бажання виборців. Щоправда, Володимир Євгенович не раз демонстрував здатність вирішувати важкі завдання і розігрувати складні комбінації.

Зараз міський голова має вузьке поле для маневру. Його сильно «затисли» групи впливу в Рівненській міській раді. По суті, жодне рішення не може бути прийнято без тих, хто контролює депутатську більшість. Реальна влада у раді належить Юрію Осіпчуку (ВО «Свобода»), Мар’яну Годі (ВО «Самопоміч»), Сергію Васильчуку, Сергію Паладійчуку і Богдану Гапяку (всі з БПП «Солідарність»). Володимир Хомко змушений постійно враховувати їхні інтереси. При цьому, по суті, несучи одноосібну публічну відповідальність за рішення міської ради.

Однак попри всі нюанси, я все ж вважаю нинішнього міського голову одним з основних кандидатів на майбутніх виборах. Новенькі комфортабельні автобуси і тролейбуси, відремонтовані дороги і двори, спортивні майданчики і «вишенька на торті» — відкриття перед виборами першої черги реконструйованого стадіону «Авангард». Думаю, приблизно такий стратегічний план для перемоги на виборах. Звісно, якщо не будуть заважати потенційні конкуренти у міській раді й здіймати інформаційну хвилю конкуренти поза радою.

Але що робити з антирейтингом у другому турі? Над цим ще доведеться «поламати голову» команді нинішнього міського голови.

Курсик вже «виріс з цих штанців»

Вважаю, що Олександру Курсику не варто йти на міського голову — більш успішним він може бути в політиці. Наприклад, стати нардепом на наступних парламентських виборах. Вийшовши у другий тур з Хомком, Курсик може стати міським головою. Але це може поховати його політичне майбутнє. Робота міського голови — це «каналізація, дахи, двори і дороги», а депутату з журналістським минулим потрібна трибуна і аудиторія. Хоча я можу помилятись. Зрештою, Володимир Гройсман теж спочатку був міським головою Вінниці, а дійшов до посади прем’єр-міністра України.

Раніше я згадував про можливий конфлікт у «Батьківщині», якщо Курсику не дадуть очолити міську організацію. Як і прогнозував, головою міської організації ВО «Батьківщина» переобрали Галину Кульчинську. І ніякого конфлікту не сталося. Можу припустити, що Курсику щось пообіцяли — наприклад, висунення на міського голову! Час покаже. Але в одному я точно впевнений: просто кандидатом у депутати Олександр Курсик на цих виборах навряд чи буде. Як каже один мій товариш: «з цих штанців він вже виріс».

Роман Курис: то йде чи не йде?

Одні переконують, що власник ЖК «На щасливому» Роман Курис піде на міського голову. А інші впевнені, що не піде. Особисто я вважаю, що Роман Курис має великі шанси стати міським головою Рівного, якщо висуне свою кандидатуру. Його, ймовірно, підтримала б «Свобода», з депутатами якої у нього дружні стосунки. Підтримала б значна частина місцевих бізнесових і політичних еліт. Оскільки п. Роман вміє налагоджувати контакти і не псувати стосунки.

Окрім того, серед наближених до власника ЖК «На Щасливому» з’явився Тарас Максименко — людина, яка вміє проводити вдалі виборчі кампанії. Зізнаюсь вам по секрету, в далекому 2008 році саме ми з Максименком вели виборчу кампанію Володимира Хомка. Потому наші стежки розійшлись. А Тарас Максименко ще двічі приводив нинішнього міського голову до перемоги. Тепер він працює з Романом Курисом.

Однак маю сумніви, що ми побачимо п. Романа серед кандидатів. Він має достатньо впливу в місті без цієї посади. А головування може об’єднати проти нього інших забудовників. Як це колись було проти Юрія Торгуна, коли той став в.о. міського голови Рівного, після смерті Віктора Чайки. Припускаю, що Курис скоріше посилить свій вплив за рахунок власної депутатської групи чи фракції у майбутній міській раді.

Сергій Паладійчук — амбіції є, але…

Стартовий рейтинг — є! Власний телеканал — є! Впливові друзі, які можуть вкласти свої кошти у виборчу кампанію — є! Амбіції — більш ніж достатньо! Це все про потенційного кандидата на посаду міського голови, секретаря міської ради Сергія Паладійчука. І варто зазначити, що до цього п. Сергій вперто і цілеспрямовано йшов. Про такі його амбіції від нього особисто я чув ще у 2012 році. Але, як завжди, є «але».

Рейтинг телеканалу «Ритм», яким володіє Сергій Паладійчук, хоч і набирає ваги, але поки що не дає можливості формувати суспільну думку. Директором телеканалу «Ритм» є Олександр Курсик, який може мати власні амбіції на головування в місті. Серед друзів і потенційних донорів виборчої кампанії є люди, які цілком можуть підтримати Хомка, Курсика, Куриса… Та й фішку «нове обличчя» розіграти не вийде — адже п. Сергій вже тричі депутат міської ради: з 2006 року. На мою суб’єктивну думку, він був би найкомфортнішим опонентом Володимиру Хомку в другому турі. І знову ж таки «але».

Паладійчука, за моєї пам’яті, вже кілька разів «списували» опоненти з місцевої політичної сцени. І щоразу прогнози не справджувались. Щоразу Сергій Паладійчук демонстрував чудеса гри і знову опинявся у владній обоймі. Тому й зараз не варто недооцінювати…

Віталій Герман — списувати зарано

Деякий час заступника міського голови Рівного Віталія Германа називали наступником Володимира Хомка. Причому, так його в кулуарах називав і сам Хомко. Однак потім ситуація кардинально змінилась. Так, як це було з попередніми «наступниками». Нагадаю для тих, хто стежить за місцевою політикою, у різні часи в «наступниках Хомка» були: Олексій Губанов, Тарас Максименко, Святослав Євтушенко, Андрій Філін. Але як тільки ці люди починали набирати політичну вагу, вони відразу втрачали статус «наступника» і згодом втрачали політичний вплив. Так сталось і з Віталієм Германом.

Відразу після парламентських виборів почали говорити, що Герман буде кандидатом на міського голову від партії «Слуга народу». Тоді рейтингу партії було досить, але з часом ситуація змінилась. Попри те, що багато хто фактично вже «списав» його як ймовірного кандидата, я все ж цього не робив би. Адже у Віталія Германа є дуже впливовий родич — ректор Острозької академії Ігор Пасічник. А його авторитету та зв’язкам можна лише позаздрити.

Щоправда, у «Слуг народу», в кожної групи впливу — свої кандидати. Народний депутат Олександр Аліксійчук може мати свого кандидата. Наприклад, чому б не спробувати свої сили Юрію Чабораю? Нардеп від «СН» Дмитро Соломчук може підтримати Романа Куриса, якщо той надумає йти на вибори. «Слуга» від Рівного Олександр Ковальчук, як стверджують поінформовані джерела, й сам не проти стати міським головою.

Сергій Гемберг — друг дитинства впливового

«Комсомолка, активістка, спортсменка і нарешті — просто красуня», — так характеризували головну героїню культового радянського фільму «Кавказька полонянка». Це саме можна сказати про заступника голови Рівненської облдержадміністрації Сергія Гемберга. Організатор джазового фестивалю у Рівному, свій у всіх тусовках рівненських громадських активістів, має зв’язки у бізнесових колах. Я можу цей перелік продовжувати довго. І цей перелік дає можливість пану Сергію всерйоз думати про майбутні вибори голови. Тим більше, окрім особистого іміджу і репутації, Сергій Гемберг має й досвід роботи як у міській владі, так вже й в обласній. Ще має закордонні контакти, які дадуть можливість говорити виборцям про «залучення іноземних інвестицій» і подібні, милі слуху виборця, обіцянки.

Окрім того, Сергій Гемберг цілком може розраховувати на підтримку більш досвідчених і впливових друзів. Наприклад, давнього друга дитинства, впливового екс-нардепа Юрія Вознюка. Який, до речі, почав помітно посилювати свої позиції у місті. Його давнього соратника ще по партії «Фронт змін» Володимира Пилипчука призначили начальником міського управління транспорту. Товариша і кума, екс-голову облради і екс-першого заступника голови Рівненської ОДА Олександра Корнійчука мають призначити заступником міського голови. Замість Олексія Хмилецького, який досягає пенсійного віку. Тому цілком логічно, щоб друг дитинства спробував стати міським головою.

На завершення хочу наголосити, що все вище написане — це те, як ситуація виглядає зараз. Але життя мінливе. Особливо в наш час інформаційних технологій. Впевнений, що будуть з’являтись нові кандидати і формуватись нові комбінації груп впливу. Я ж стежитиму за розвитком подій та інформуватиму вас про зміни на політичній мапі Рівного і області.

Олексій Кривошеєв.

Читайте також: Рік виборів на Рівненщині: сірі пацюки та сталеві щури та  Рік виборів у Рівному: хто залишиться, а хто стане«сталевим щуром»

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також